23/04/2024
Wrestling

Zdroj: Pixabay.com

Zdroj: Pixabay.com

Zápas století. Největší československé klání v dějinách bojových sportů. Nejočekávanější sportovní událost tohoto roku. Těmito přízvisky fanoušci častovali souboj mezi Karlosem Vémolou a Atillou Véghem. Měsíce příprav, které doprovázelo jedno silácké prohlášení za druhým, vyvrcholily v sobotu večer na prestižní akci Oktagon 15. Vémola padl k zemi po 127 sekundách a zpátky na nohy už se nevrátil. Zbortil se mu sen? Nikoli. Lvi totiž vždycky žerou první, i když si z nich značná část občanů ve dvou zemích tropí legraci.

Zápas století měl překvapivě rychlý konec

Na úvod je potřeba říci, že slovenský matador bojových sportů Atilla Végh neměl jednoduchou pozici. Drtivá většina lidí totiž nevěřila, že by mohl z ringu odejít se vztyčenou hlavou. Karlos Vémola se oproti němu zdál být ve skvělé formě, navíc jej kupředu hnal motor v podobě vidiny návratu do prestižní organizace UFC. Jak ovšem mohou být plány a předpoklady pomíjivé…

Terminátor Vémola poprvé v životě okusil. jaké je to prohrát ve velkém K. O. stylu. Soupeř mu ve 127 vteřině zápasu uštědřil tvrdý direkt pravačkou, po němž se český borec nedokázal zvednout na nohy. Do útrob O2 Arény odcházel evidentně zkoušený a nechtěl se bavit s novináři. Bylo jasné, že sen, k němuž se poslední roky upíral, se rozplynul jak pára nad hrncem.

Vémola děkuje fanouškům a tvrdí, že o něm ještě uslyšíme

Čtyřiatřicetiletý Karlos Vémola samozřejmě tuší, že cesta do UFC už v jeho věku není příliš reálná. Soustředí se proto hlavně na odvetné klání s Atillou Véghem, které si podle něj zaslouží jako on sám, tak i slovenští fanoušci.

Zdroj: Instagram

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *