By Ailura, CC BY-SA 3.0 AT, CC BY-SA 3.0 at, Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Josef Hušbauer, Tomáš Souček i Michael Krmenčík mají za sebou premiéru v nových barvách. Jak se jim dařilo?
By Ailura, CC BY-SA 3.0 AT, CC BY-SA 3.0 at,
Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Víkendová utkání zahraničních fotbalových soutěží byla specifická zejména v tom, že svou premiéru v nových barvách si odkroutila hned trojice českých fotbalistů. Tomáš Souček se uvedl ve West Hamu United, Michael Krmenčík oblékl dres Club Brugge KV a Josef Hušbauer debutoval za Dynamo Drážďany. Jak si chlapci vedli?

Tomáše Součka velebí v Anglii

Slávistický odchovanec dostal od vedení klubu zelenou k odchodu poté, co eminentní zájem o jeho služby projevil slavný West Ham United. Tam fotbalista nakonec přestoupil za 540 milionů korun (částka ještě není definitivní) a nutno podotknout, že svým výkonem i přes úvodní rozpaky tamních fanoušků rozhodně nezklamal – ba naopak.

Tomáš Souček o víkendu poprvé nastoupil pod novým zaměstnavatelem a okamžitě dostal důvěru v základní sestavě. Tohoto riskantního kroku trenér David Moyes ani v nejmenším nelitoval, jelikož český záložník patřil k nejlepším mužům na trávníků.

Poctivě odváděl černou práci, nevynechal žádný souboj o míč a dokonce byl blízko vstřelení branky. Přesto při svém debutu neodvrátil remízu 3:3. Čtyřiadvacetiletého rodáka z Havlíčkova Brodu chválí fanoušci na sociálních sítích i anglická média.

Krmenčík pomohl Bruggám k výhře

Ke svému premiérovému zápasu v novém prostředí nastoupil také explzeňský Michael Krmenčík, jehož Bruggy změřily v rámci belgické nejvyšší soutěže síly s Antverpami. Český útočník dostal příležitost až v průběhu druhého poločasu, po dvou minutách na hřišti však málem slavil branku. Jeho individuální akce ovšem skončila mimo brankářovu svatyni.

Domácí publikum fotbalistovu snahu samozřejmě ocenilo bujarým potleskem, aby mu pomohlo překonat i poslední zbytky nervozity. Zápas nakonec skončil vítězstvím Brugg 1:0, pod nímž se však Krmenčík gólově nepodepsal. Branku vstřelil jeho týmový kolega Vanaken.

Josef Hušbauer odehrál jen poslední minuty

O něco horší debut má za sebou Josef Hušbauer v barvách druholigových Drážďan. Do hry se totiž poprvé dostal až v 82. minutě dvacátého kola, kdy vystřídal dalšího českého rodáka Ondřeje Petráka. Jelikož do konce utkání zbývalo pouhých pár minut, do kontaktu s míčem se prakticky vůbec nedostal. Ještě ale není všem dnům konec a proto věřme, že i on si právoplatné místo v sestavě časem vybuduje.

Zdroje: TBR Football, Livescores.biz