23/05/2024
West Ham United

"DSC05303" by joncandy is licensed under CC BY-SA 2.0 Zdroj: Flickr.com / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Tomáš Souček oficiálně přestupuje do slavného West Hamu United. Jaroslav Tvrdík informaci potvrdil na sociálních sítích.
“DSC05303” by joncandy is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Očekávané se stalo skutečností. Vedení Slavie oficiálně potvrdilo odchod Tomáše Součka do anglického West Hamu United FC. Podle Jaroslava Tvrdíka do klubové kasy sešívaných přiteče 4,5 milionu eur a pokud se Kladiváři zachrání v Premier League, následná opce se vyšplhá až na 16,2 milionu eur.

Přestup Tomáše Součka se dal očekávat

Pokud si některý z fotbalistů hrající českou nejvyšší soutěž zasloužil přestup do zahraničí, pak určitě hovoříme o čtyřiadvacetiletém Tomáši Součkovi. Ten se stal během posledních let důležitým stavebním článkem sestavy. Precizní práci předváděl v rámci Fortuna ligy, evropských soutěží i národního týmu. Za tvrdou dřinu navíc získal odměnu v podobě titulu nejlepšího hráče soutěže.

Bylo nad Slunce jasné, že dokonce i přes nedávno podepsaný pětiletý kontrakt se Slavii nepovede udržet šikovného středopolaře věčně. Všechny nabídky klub doposud ignoroval, nezdály se nikterak zajímavé. Změna přišla až ve chvíli, kdy se o slovo přihlásil West Ham United.

Na Slavii se mísí smutek s nadšením

Vidina 540 milionů pro klubovou pokladnu sešívaných a snového angažmá v Premier League v případě Tomáše Součka nakonec zapříčinily, že přestup byl zrealizovaný v řádech několika dnů. Na jednu stranu skvělá zpráva, na druhou zklamání. Odchází totiž kapitán a hlavně lídr záložních řad, jehož kouzla budou na jaře hodně chybět.

Každopádně doufáme, že se Souček v barvách West Hamu uchytí, protože po odchodu Petra Čecha zůstalo na území Anglie prázdné místo, a nikdo povolanější k jeho zaplnění momentálně neexistuje.

Zdroj: Twitter

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *