16/07/2024

Obnovitelné zdroje energie se stávají stále populárnější, a nyní přichází Lidl s inovativním řešením: fotovoltaika na balkoně. Lidl ve spolupráci se svou značkou PARKSIDE uvádí na trh malé fotovoltaické elektrárny, které mohou revolucionalizovat způsob, jakým domácnosti využívají sluneční energii. Za méně než pět tisíc korun nabízí sady, které jsou nejen cenově dostupné, ale také je lze snadno instalovat.

Technologie a funkce

Sada obsahuje fotovoltaický panel a chytrý střídač, který lze propojit s mobilní aplikací Lidl Home. Toto propojení umožňuje uživatelům sledovat aktuální výrobu energie přímo z jejich telefonu. Základní sada má výkon 150 wattů, ale lze ji rozšířit až na 600 wattů, což je dostatečný výkon pro mnohé menší spotřebiče. V balení nechybí ani montážní materiál pro snadnou instalaci na balkonová zábradlí.

Výhody pro moderní domácnosti

Fotovoltaika na balkoně od Lidl přináší řadu výhod pro moderní domácnosti. Kromě snížení nákladů na elektřinu a podpory udržitelnosti, tato technologie nabízí flexibilitu a jednoduchost instalace. To je ideální pro obyvatele bytů a paneláků. Toto řešení umožňuje lidem bez přístupu k vlastní střeše či zahradě využívat výhod sluneční energie. Jedná se o krok vpřed k soběstačnosti v energetice a přispívá k ekologickému povědomí. Díky snadnému připojení k aplikaci Lidl Home lze navíc efektivně monitorovat spotřebu a produkci energie, což vede k lepší kontrole nad domácími energetickými potřebami.

Foto: Shutterstock

Dostupnost a zákony

Zatímco v Německu je fotovoltaika na balkoně běžně využívána a nevyžaduje speciální povolení, v České republice je situace složitější kvůli legislativním bariérám. V Německu stačí k instalaci pouze registrace u úřadů, která je jednoduchá a zdarma. Je otázkou času, kdy se podobná řešení stane běžná i v České republice.

Budoucnost fotovoltaiky v českých domácnostech

I když je fotovoltaika na balkoně v České republice stále v plenkách, její potenciál pro snižování energetických nákladů v domácnostech je obrovský. Lidl s touto inovací otevírá dveře k dostupnějším a udržitelnějším energetickým řešením pro širokou veřejnost.

Foto: Shutterstock, zdroj: Lidl, Gearrice

2 názory u článku “Vedle rohlíků a masa. Lidl prodává kompletní fotovoltaiku na balkon, která stojí pár korun

  1. Dobrý den kde je možné koupit fotovoltaický panel na balkon?

  2. tak pokud dobře počítám u základní verze, úspora za elektřinu je 180,-/měs. když bude stále svítit 8 hod. denně slunce. když nebude tak ušetřím krásných třeba 100,- Kč :-))) To už nestojí ani jeden oběd :-)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *