23/06/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83157930 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Vedení klubu SK Slavia Praha položilo české fotbalové reprezentaci nůž na krk. Pokud páteční mimořádné testy odhalí další pozitivní případ koronaviru, všichni sešívaní hráči se vracejí domů.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Krátce před přátelským zápasem mezi tuzemským národním týmem a sousedním Slovenskem v rámci Ligu národů UEFA mohlo být vymalováno. Předseda představenstva fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík v reakci na pozitivní koronavirový test jednoho ze členů realizačního štábu absolvoval schůzku s vedením FAČR a přestože původně žádal okamžité stažení všech svých kmenových hráčů, nakonec svolil ke kompromisu. Z nominace na žádost klubu vypadl Ondřej Kolář, ostatní zatím zůstávají. V útrobách reprezentace dojde ke zpřísnění bezpečnostních pravidel, aby se tak minimalizovalo riziko přenosu nákazy. Pokud ale páteční mimořádné testy odhalí dalšího nemocného, všichni slávisté bez výjimky se vracejí domů.

Slavia se zcela logicky obávala o evropské poháry

Kauza jednoho pozitivního případu koronaviru mezi členy realizačního štábu české fotbalové reprezentace během středečního odpoledne šokovala nejen širokou veřejnost. Velice nepříjemnou situaci musel hasit především Jaroslav Tvrdík, který působí na postu předsedy představenstva úřadujícího mistra Fortuna ligy. SK Slavia Praha do národního týmu poslala celkem osm klíčových hráčů, jejichž případná absence vinou nákazy či povinné karantény by pro klub znamenala obrovskou pohromu. Už za tři týdny totiž odehraje důležité utkání o účast v základní skupině Lig mistrů, která skýtá štědrou finanční odměnu půl miliardy korun.

Velký šéf sešívaných se ve středu odpoledne sešel s vedením FAČR, kde prý mimo jiné požadoval okamžité stažení všech svých fotbalistů. Nakonec se však nechal přemluvit ke kompromisu. Na území sousedního Slovenska, kde český národní tým odehraje první utkání Ligy národů UEFA, neodcestoval brankář Ondřej Kolář. O osudu ostatních sportovců rozhodnou páteční mimořádné testy. Pokud by se nákaza novým koronavirem prokázala byť jen u jediného člena výpravy, všichni slávisté si sbalí kufry a neprodleně se vrátí domů.

Do utkání se Slovenskem nenastoupí ani Souček se Schickem

Výhrůžky Slavie nejsou jediným problémem, jemuž se česká fotbalová reprezentace laxním přístupem vystavila. Do nadcházejících přátelských zápasů bohužel nenastoupí Tomáš Souček ani Patrik Schick. Oba totiž přišli do kontaktu s nakaženou osobou, tudíž by jejich přítomnost v Bratislavě i přes negativní test představovala obrovské bezpečnostní riziko. Konkrétně Schickovi pak nařízená karanténa výrazně překopala plány. Už dnes měl totiž odjet do německého Leverkusenu, kde jej čekala zdravotní prohlídka a po ní zřejmě oficiální podpis nové smlouvy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *