27/05/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Ačkoli se nový ročník Fortuna ligy nachází teprve na startovní čáře, úvodní duely už leccos naznačily. Minimálně poskytly ochutnávku střelecké formy několika více či méně očekávaných hráčů.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Ačkoli se nový ročník české nejvyšší fotbalové soutěže nachází teprve na startovní čáře, úvodní zápasy před reprezentační přestávkou už o nedaleké budoucnosti leccos naznačily. Divákům minimálně poskytly jistou ochutnávku střelecké formy více či méně očekávaných kanonýrů. Můžeme dnes spekulovat o tom, kdo uzme titul krále ligových střelců? Nepochybně ano, v nadcházejících řádcích vám představíme několik soukromých tipů.

Stanislav Tecl

Ačkoli v průběhu uplynulého ročníku dostával hodně prostoru a trenér Jindřich Trpišovský jej na jaře dokonce označil za týmovou jedničku mezi útočníky, poměrně kvalitním výkonům devětadvacetiletého hráče jaksi scházely branky. Nízká střelecká produktivita je ostatně něčím, co Stanislava Tecla (s výjimkou dvou extrémně povedených sezón) limituje dlouhodobě. Sympatický rodák z Jindřichova Hradce se však neděje na lepší zítřky nehodlal vzdát. Za to jej osud odměnil teprve druhým hattrickem v kariéře, který odnesly České Budějovice. Během druhého ligového klání tohoto podzimu se sice někdejší fotbalista Jihlavy, Plzně nebo Jablonce neprosadil, do bojů o korunku krále kanonýrů však nepochybně promluví.

Lukáš Juliš

Také pětadvacetiletý útočník Lukáš Juliš zažil několik vyloženě “suchých” let, kdy vinou podlomeného zdraví buďto nedostával tolik prostoru, nebo jen příležitost nedokázal efektivně využít. Odchovanec chrudimského fotbalu se pokoušel neúspěšně nastartovat na Spartě, posléze jej stejný příběh čekal také v barvách pražských Bohemians. Kýžený výsledek přineslo až roční hostování bez možnosti opce u olomoucké Sigmy, jíž mládežnický reprezentant okořenil osmi ligovými brankami. Letenští si jej během letní přestupové pauzy stáhli zpátky pod svá křídla, za což se jim talentovaný mladík odměnil třemi přesnými zásahy. A to jsme teprve na začátku.

Tomáš Poznar

K životní sezóně má skvěle nakročeno Tomáš Poznar. Jednatřicetiletý útočník střelecky ozdobil každý z posledních pěti zápasů, přičemž v právě probíhajícím ročníku zatím stejně jako všichni ostatní odehrál jen dvě ligová kola. Odchovanec zlínské fotbalové školy se mnohokrát pokoušel prosadit “za hranicemi” rodného města, žádné angažmá mu ale nevyšlo podle představ. Příliš branek nevsítil za trnavský Spartak, plzeňskou Viktorii ani ostravský Baník. Loni se proto definitivně vrátil tam, kde zažil nejproduktivnější časy – domů. S ohledem na aktuální vývoj by mohl teoreticky překonat nejen osobní rekord v počtu vstřelených branek za sezónu, ale také ovlivnit konečnou tabulku ligových střelců.

Bořek Dočkal

Málokdy se stává, aby korunka krále ligových kanonýrů připadla záložníkovi. Loni tomu byl nejblíže gabonský středopolař Guélor Kanga ve službách Sparty, nyní by po něm štafetu mohl teoreticky převzít Bořek Dočkal. Jednatřicetiletý kapitán českého národního týmu se k hernímu zápřahu vrátil po vleklém zranění, rozjezd však určitě neprobíhal podle jeho představ. Do nového ročníku však odchovanec klubu Bohemia Poděbrady vlétl jako raketa, brněnskému nováčkovi nadělil dvě branky a po reprezentační pauze jich ještě nepochybně pár přidá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *