23/05/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83159887 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Česká fotbalová reprezentace se během nadcházejících duelů Ligy národů musí obejít bez Patrika Schicka, kterého společně s Tomášem Součkem čeká povinná karanténa. Toto jsou potenciální náhradníci.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Česká fotbalová reprezentace se během nadcházejících dvou zápasů Ligy národů UEFA musí obejít bez záložníka Tomáše Součka, jehož kvůli kontaktu s nakaženým členem realizačního týmu čeká povinná karanténa. Stejný osud bohužel postihl také čtyřiadvacetiletého útočníka Patrika Schicka, s nímž se všeobecně počítalo do základní sestavy. Kdo jej může teoreticky nahradit? Pojďme si rozebrat ty nejpravděpodobnější varianty.

Adam Hložek (AC Sparta Praha)

Patrik Schick je neochvějnou jedničkou tuzemského národního týmu a pokud se těší dobrému zdraví, místo v základní sestavě má v podstatě jisté. Také během nadcházejících duelů Ligy národů UEFA jej čekalo výsostní postavení na hrotu, jenže hrozba přenosu nákazy novým koronavirem nečekaně změnila plány. Odchovanec pražské Sparty bohužel přišel do těsného kontaktu s pozitivně testovaným masérem a zbytek týmu proto vyrazil směrem k Bratislavě bez něj. Obrovská nepříjemnost pro trenéra Jaroslava Šilhavého, který musí narychlo vymýšlet záložní variantu. Pocit nefalšovaného štěstí v neštěstí naopak určitě zaplavil talentovaného Adama Hložka, jemuž díky absenci klíčového útočníka svitla naděje na úplně první reprezentační start mezi dospělými.

Osmnáctiletý rodák z Ivančic doposud naskakoval pouze v mládežnických výběrech, nyní se však konečně posunul o stupeň výš. Ačkoli o jeho šancích ještě před týdnem mnozí pochybovali, nyní už začíná cesta za dalším pokořeným rekordem nabírat reálné obrysy. Pokud totiž Hložek odehraje byť jen jedinou minutu zápasu, stane se historicky nejmladším hráčem, který kdy národní dres oblékl. Překonávání milníků v jeho případě rozhodně není neobvyklým jevem. Už dnes platí za nejmladšího hráče, který kdy za Spartu odehrál ligový zápas. Dále je také nejmladším střelcem ligové historie. Zahraniční kluby mají pádné důvody, proč po jeho přítomnosti dlouhodobě prahnou.

Michael Krmenčík (Club Brugge KV)

O šanci v základní sestavě národního týmu nepochybně zabojuje také Michael Krmenčík, jehož trenér Jaroslav Šilhavý dodatečně nominoval a mnoha českým fanouškům tím doslova přivodil infarkt. Objevovaly se totiž názory, že sedmadvacetiletý útočník sice oficiálně působí v barvách úřadujícího mistra belgické soutěže, nicméně zatím má na kontě jen žalostné množství odehraných zápasů a žádný gólový zářez. Pokud by někdejší opora klubu FC Viktoria Plzeň skutečně v zápase proti našim nejbližším sousedům nastoupila od začátku, realizační tým by nepochybně schytal ostrou kritiku. I taková varianta je však nepochybně na stole. Rodák z městečka Kraslice umí v těžkých chvílích zabrat a ačkoli to občas s motivací kapánek přepískne, pro reprezentaci byl vždycky přínosem. Na Slovensku už se navíc jednou v minulosti trefil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *