24/06/2024

By Fuguito - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=72309977 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Fotbalový brankář je obvykle tím posledním člověkem na hrací ploše, který může odvrátit zdánlivě nevyhnutelnou katastrofu. Ani strážci svatyně ovšem nejsou neomylní, což tento týden bohužel dokázal.
By Fuguito – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Fotbalový brankář je obvykle tím posledním člověkem na hrací ploše, který může včasnou reakcí odvrátit zdánlivě nevyhnutelnou katastrofu a zachránit situaci. Ani sebelepší strážce svatyně ovšem rozhodně není tvorem neomylným, jak se fanoušci tento týden osobně přesvědčili. Trojice hvězdných gólmanů se nezávisle na sobě dopustila opravdu kolosálních hrubek, kvůli čemuž sklidila silnou kritiku ze strany sportovních komentátorů nebo všeobecný posměch na sociálních sítích. Koho konkrétně si v druhé polovině listopadu vyhlédla smůla, zjistíte hned záhy.

Thibaut Courtois

Ačkoli už Thibaut Courtois prošel řadou významných fotbalových klubů a všude navíc zastával funkci gólmanské jedničky, nutno podotknout, že navzdory nesporným kvalitám se čas od času dopouští školáckých omylů. Dosud poslední zkrat předvedl během středečního mezinárodního utkání Belgie proti Dánsku, které sice vyznělo ve prospěch domácího mužstva, nicméně právě osmadvacetiletý brankář Realu Madrid k dosažení pozitivního výsledku nijak zásadně nepomohl, ba naopak. Právě probíhala šestaosmdesátá minuta, když nezpracoval přihrávku obránce Nacera Chadli a překvapivě balón propustil mezi tři tyče. I takové chyby se bohužel stávají.

https://twitter.com/noobfcb/status/1329175795215032322

Lukáš Hrádecký

Středeční utkání Ligy národů zřejmě sledoval také Lukáš Hrádecký, který se vůči nešťastnému Courtoisovi zachoval nesmírně kolegiálně. Třicetiletý finský brankář slovenského původu v rámci bundesligového utkání mezi Leverkusenem a Bielefeldem předvedl takřka totožnou hrubku. Podle mnoha internetových diskutujících se předloze nejen přiblížil, ale belgického gólmana prý “kvalitou” odkopu dokonce překonal.

Spoluhráč Patrika Schicka v průběhu sedmačtyřicáté minuty zápasu přijal malou domů z kopačky Daleyho Sinkgravena, nicméně konstruktivní rozehrávku už bohužel nezvládl. Neposedný kulatý nesmysl změnil dráhu letu a kuriózně zapadl do sítě. Slabší chvilka bratislavského rodáka výsledek neovlivnila, Bayer si nakonec odvezl tři body. On sám se k situaci postavil sportovně. „Nebyl to zrovna nejlepší moment mé kariéry. Ale co, bude z toho pár klipů na YouTube a lidé se alespoň zasmějí,“ pronesl smířlivě.

https://twitter.com/Sanchreusard/status/1330174529805676561

Marc-André ter Stegen

Posledním smolařem tohoto týdne se stal Marc-André ter Stegen, jehož nepovedený výběh daleko za hranici velkého brankoviště bohužel rozhodl o vítězi ostře sledovaného klání mezi domácím Atléticem Madrid a tápající Barcelonou. Osmadvacetiletý německý brankář chtěl osobně zastavit unikajícího Yannicka Carrasca, jenomže v souboji jeden na jednoho fatálně propadl a zpátky mezi tři tyče už se logicky nestihl vrátit. Protože katalánský velkoklub na branku ze třetí minuty nastavení prvního dějství nenašel odpověď, připsal si třetí porážku v poměrně krátkém časovém horizontu. Když se daří, tak se daří…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *