23/05/2024

"File:FIFA WC-qualification 2014 - Austria vs. Germany 2012-09-11 - Marc-André ter Stegen 01.JPG" by Michael Kranewitter is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Barcelona zažívá hororový úvod sezóny, jemuž Marc-André ter Stegen během desátého kola La Ligy nasadil korunu. Zkušený brankář předvedl kolosální hrubku, která naštvala kouče, ale pobavila internet.
“File:FIFA WC-qualification 2014 – Austria vs. Germany 2012-09-11 – Marc-André ter Stegen 01.JPG” by Michael Kranewitter is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Krize fotbalového giganta, jehož historii lemuje nespočet trofejí a velkolepých vítězství, nebere konce. Barcelona zažívá opravdu hororový úvod sezóny, jemuž Marc-André ter Stegen během desátého kola španělské La Ligy nasadil korunu. Zkušený německý brankář předvedl v zápase proti Atléticu Madrid kolosální hrubku, která naštvala kouče Ronalda Koemana, ale zároveň pobavila internet. Humor je totiž jedinou efektivní zbraní, kterou se nespokojení fanoušci brání přetékajícímu poháru trpělivosti.

Obrovská chyba na konci prvního poločasu rozhodla zápas

Těžko hledat pozitiva, když se klubu herně i výsledkově příliš nedaří. Nizozemský trenér Ronald Koeman by ostatně mohl vyprávět. Barcelona pod taktovkou někdejšího fotbalového obránce odkroutila osm ligových zápasů a nutno podotknout, že aktuální bilance se jejímu nejplodnějšímu období nepodobá ani přibližně. Katalánský celek si dvakrát rozdělil body, třikrát zvítězil a stejného počtu porážek dosáhl během sobotního odpoledne, kdy nestačil na domácí Atlético Madrid. Ačkoli mělo hostující mužstvo podstatnou část zápasu jasně navrch a vytvořilo si několik zajímavých příležitostí, veškeré naděje nakonec zazdila obrovská chyba jindy suverénního brankáře.

Právě probíhala poslední minuta nastavení úvodního dějství, když osmadvacetiletý Marc-André ter Stegen sebevědomě vyběhl proti unikajícímu Carrascovi daleko za hranici velkého brankoviště. Souboj jeden na jednoho bohužel nezvládl a soupeři, který odkrytou svatyni pochopitelně neminul, v podstatě daroval vedení. Atlético už si těsné vítězství nenechalo proklouznout mezi prsty, celý druhý poločas poctivě bránilo a zaslouženě tudíž dokráčelo k plnému počtu bodů.

Trenér chválil nasazení hráčů, fanoušky tím nicméně příliš nepotěšil

Sedmapadesátiletý Ronald Koeman byl bezprostředně po skončení zápasu osloven španělským deníkem Marca, jemuž poskytl osobní hodnocení mužstva. „Hráči se prezentují vcelku dobře, akorát se jim nedostává lepších výsledků. V zásadě jsme udělali vše, co bylo v našich silách. Měli jsme dvě obrovské šance na srovnání skóre. Vždycky je složité dohánět ztrátu, Atlético Madrid navíc výborně brání,“ uvedl nizozemský lodivod. Samozřejmě se také pozastavil nad situací, která utkání rozhodla. „Barcelona nemůže inkasovat v nastavení takový gól. Byla to jednoznačně naše chyba, která se nesmí opakovat.“

Zatímco Koeman sobotní utkání nehodnotil nikterak tragicky, fanoušci to viděli zcela opačně. Jejich nespokojenosti se vzhledem k dlouhodobému trendu nelze divit. Fotbalový gigant doslova mizí před očima a nic bohužel nenaznačuje tomu, že v brzké době dosáhne zlepšení. Nejlepší obranu proti takřka depresivním stavům ovšem představuje humor. Marc-André ter Stegen si stal vinou kolosální hrubky předlohou mnoha humorných poznámek, které momentálně kolují sociálními sítěmi. Ty nejlepší jsme pro vás již tradičně shromáždili, příjemnou zábavu.

“Ter Stegen, když zjistí, že proti němu běží Carrasco.”

Mauel Neuer spokojeně přihlíží, jak díky kolegově chybě obhajuje post jedničky německé fotbalové reprezentace.

https://twitter.com/bighandsobIak/status/1330254853927526407
Řekl někdo ter Stegenovi, že není Jan Oblak?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *