24/06/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83160534 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

V táborech tří horkých kandidátů na mistrovský titul zavládla rozdílná nálada. Zatímco sešívaní předvedli kanonádu na půdě Opavy, Plzeň podlehla Zlínu a Sparťany doma pokořilo českobudějovické Dynamo.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Máme za sebou osmé kolo Fortuna ligy a nutno podotknout, že zápolení nejlepších tuzemských fotbalových klubů přineslo několik překvapivých výsledků. Naprosto rozdílná nálada panovala především v táborech tří ústředních bojovníků o titul šampiona. Zatímco pražská Slavia předvedla nefalšovanou kanonádu na půdě mizerně hrající Opavy, FC Viktoria Plzeň nečekaně podlehla Zlínu a Sparťany doma pokořilo tápající českobudějovické Dynamo. Bodové rozdíly na čele tabulky opět narůstají a pomalu začínají navozovat dojem návratu do nedávné minulosti, kdy nad Českem družina Jindřicha Trpišovského rovněž udržovala suverénní nadvládu.

Pět zápasů bez ztráty květinky. Slávisté si mohou zaslouženě gratulovat

Sobotnímu fotbalovému odpoledni jednoznačně dominovalo červenobílé spojení barev. SK Slavia Praha se coby vedoucí tým české nejvyšší soutěže představila na trávníku vesměs podprůměrné Opavy, která alespoň ze začátku bojovala statečně. Vypracovala si několik zajímavých příležitostí, poctivě bránila a snažila se favorita co nejvíce potrápit. Přibližně po půl hodině hry však náporu kvalitního hostujícího mužstva neodolala a poprvé kapitulovala.

Co sešívaní z hlediska střelecké produktivity nestihli během prvního dějství, dohnali po přestávce. Absolutní kontrolu nad hrací plochou potvrdili dalšími pěti přesnými zásahy, hned dvakrát se radoval probuzený kanonýr Jan Kuchta. Skvěle se prezentoval také senegalský objev Abdallah Sima. Úřadující mistr Fortuna ligy upevnil první místo v tabulce a netrpělivě vyhlížel výsledky svých úhlavních nepřátel. Ti jej druhý den nesmírně potěšili.

Plzeň nenavázala na předešlé vítězství, posun v tabulce se tak nekoná

FC Viktoria Plzeň se po skončení koronavirové přestávky vrátila v dobrém rozmaru. Svěřenci Andriána Guľy toužili zapomenout na nepovedený úvod sezóny a předčasný krach evropských pohárů, los jim ovšem přiřkl nelehkého soupeře. AC Sparta Praha na druhé straně hřiště obvykle nevěstí nic dobrého, zvláště když si na začátku podzimu udržovala vysoký herní standard. Západočeši proti letenskému týmu předvedli poctivý fotbalový výkon a zaslouženě zvítězili. Kdo ovšem čekal, že znovunabytá forma vydrží i do dalších ligových zápasů, zmýlil se.

Hned druhý listopadový zápas proti Zlínu nevyšel úplně podle představ. Domácí hráči předvedli organizovaný výkon podpořený kvalitní defenzivou a skvělou fyzickou připraveností, s níž si hostující mužstvo zkrátka nevědělo rady. Rozhodujícím a zároveň jediným gólem utkání se paradoxně blýskl Tomáš Poznar, který během ročního angažmá ve Viktorii střelecky mlčel. Plzni tak po osmi odehraných kolech patří průběžné čtvrté místo, vedoucí Slavia se pyšní komfortním šestibodovým náskokem.

Perfektní výkony odvál vítr, Sparta dvakrát za sebou prohrála

Přestože říjnová utkání Evropské ligy drtivě prohrála, začátkem listopadu si proti úřadujícímu mistrovi skotské nejvyšší soutěže částečně napravila reputaci. AC Sparta Praha zaslouženě pokořila slavný Celtic Glasqow, pětadvacetiletý útočník Lukáš Juliš zaznamenal hattrick. Neskrývaná euforie pražského klubu ale bohužel nevydržela dlouho. Porážka v Plzni zažehla plamen pochybností, který se nekontrolovatelně rozhořel během nedělního podvečeru. V domácím prostředí vyzvali letenští fotbalisté českobudějovické Dynamo, které díky čtyřem přesným zásahům překvapivě zvítězilo. Svěřence Václava Kotala opět srážely individuální chyby, inkasované branky působily mnohdy až komicky. S takovou se o titul opravdu nehraje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *