Sobota, 10 června
Shadow

Trpké loučení s evropskými poháry. Odveta proti Arsenalu zhořkla zejména těmto hráčům

By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Pohádkové tažení uťal pořádný výprask. SK Slavia Praha nezvládla čtvrteční odvetu proti londýnskému Arsenalu, inkasovala čtyři branky a protože zároveň nenašla žádnou odpověď, její dlouhá cesta pohárovou Evropou bohužel končí. Úřadující šampion české nejvyšší fotbalové soutěže si protentokrát vybral slabší chvilku, soupeřovým ofenzivním výpadům marně odolávali zejména tito hráči.

Alexander Bah

Přestože se rychlonohý dánský fotbalista doposud prezentoval velmi kvalitními výkony, čtvrteční vystoupení proti favorizovanému londýnskému soupeři absolutně nezvládl. Likvidace četných ofenzivních výpadů Arsenalu mu dělala obrovské problémy, některé situace mohl vyřešit podstatně lépe. Nezabránil první regulérní inkasované brance, Emile Smith Rowe mu v pokutovém území nasadil jesle. Směrem dopředu byl třiadvacetiletý krajní obránce Alexander Bah prakticky neviditelný, jediný střelecký pokus nasměroval do hlediště. Na začátku druhého dějství byl po zásluze nahrazen mladičkým Denisem Višinským.

Jan Bořil

Třicetiletý obránce Jan Bořil se v mnoha ohledech podobal výše zmíněnému kolegovi. Mladoboleslavský odchovanec trestuhodně nestíhal ofenzivním hráčům Arsenalu, kteří levou stranou hřiště procházeli jako nůž máslem. Zasloužený trest přinesla čtyřiadvacátá minuta úvodního dějství, kdy se zkušený fotbalista výrazně podepsal pod třetí inkasovanou brankou. Slávistickému kapitánovi se závěrečné pohárové utkání zkrátka vůbec nepovedlo, což hlavní trenér Jindřich Trpišovský odměnil brzkým střídáním.

David Zima

Zatímco Tomáš Holeš ve středu slávistické defenzivy odehrál teprve druhé soutěžní utkání a nikdo tudíž nemohl očekávat žádné zázraky, David Zima tamní prostor opanuje pravidelně a proto jeho výkony nelze hodnotit stejně benevolentním metrem. Dvacetiletý olomoucký odchovanec si mnohokrát koledoval o problémy. Právě probíhala čtrnáctá minuta, když Bukayo Saka šikovně obešel Bořila a směrem k domácí brance poslal velmi nebezpečnou střelu. Přestože Ondřej Kolář vytáhl neskutečný zákrok, proti následné dorážce už neměl nárok. Emile Smith Rowe zakončoval zcela svobodně, jeho „osobní strážce“ totiž opařeně sledoval původní ránu. Rozhodčí branku kvůli titěrnému ofsajdovému postavení naštěstí odvolal. Mladičký stoper dále nezabránil třetí brance, bezprostředně před čtvrtým zásahem hostů navíc nešťastně uklouzl.

Jakub Hromada

Protože osmadvacetiletý Tomáš Holeš dočasně zastupoval nepřítomné stopery, ve středovém prostoru zálohy dostal opětovně příležitost Jakub Hromada. Čtyřiadvacetiletý slovenský fotbalista ovšem stejně jako v předchozím pohárovém utkání fatálně selhal. Namísto tvorby kreativních přihrávek a zajímavých ofenzivních výpadů měl plné ruce práce, aby s favorizovaným soupeřem vůbec udržel krok. Zbytečně zavinil penaltu, kterou proměnil Alexandre Lacazette. Začátkem druhého poločasu zamířil do sprch.

13 Comments

 • Zdenek

  Nekopa Bořil….to je panečku reprezentant, ten může hrát maximálně tak divizi.

 • Bohumil

  žádná křeč! kdyby tak vyjel někdo po anglánech to by bylo jiné točo , stačilo když jim hrozilo že vypadnou , dokázali zbuntovat právníky , policajty a UEFU VŠECHNY KOLEM DOKOLA !! nehrál bych poháry ani nic kde je UEFA dokud tam sedí ty kurvy prodejné , fotbal se hrával vždycky na hřišti , ne za stolem , rozbít sestavu vystrašit hráče , vyhrožovat , radši to pustili než by si žalobníčci něco vymysleli třeba na Simu !!

 • Pavel Novák

  Pane Zdenku mohl by jste nám napsat, jakou soutěž hrajete vy? Bořil je podle mne výborný fotbalista, ale v Arsenálu byli v tom zápase lepší hráči.

 • robert 67

  Pravdou zůstává,že se spustil proti Slávii mediální lynč,vyhrožování soudem,vězením pro Kúdelu,vyhrožování Camarova právníka nabylo obludných rozměrů,takže se to nutně muselo projevit na psychice hráčů,to byla pravá příčina špatného výkonu i výsledku.Kdyby se zápas hrál za normální situace asi i výsledek by byl diametrálně jiný.Na druhou stranu si slávisti musejí přiznat,že jim Kůdela svojí blbostí ,když jde dvě minuty před koncem vyhraného zápasu provokovat černocha,který na to celou dobu čeká,aby mohl nastartovat vlnu rasismu a nenávisti pěkně zavařil.

 • Bohna

  Boril hraje jako prase viz loket na menšího tady to pro nej byla centriguga

 • Anonym

  Bořil je největší slabina a to dlouhodobě, navíc je nevyspitatelný simulant a provokatér.

 • Jaroslav Bláha

  Je mi líto Slávie, ale fotbal se hraje na góly. Arsenal byl v obou zápasech lepší. Sportovně musíme přiznat, že síla jeho kádru se naplno projevila. Porovnat jednotlivé hráče Arsenalu s hráči Slávie lze jen těžko. V podstatě Slávii k ničemu nepřipustili. Přesto Slávie pro náš fotbal udělala velmi dobrou reklamu v zahraničí. Patří ji za to velký dík.

 • Pavel Levčík

  Tak předně v prvním zápase s Arsenalem měla Slávia hromadu štěstí. I když se jí podařilo občas zahrozit, stejně při ní stáli všichni svatí. Nicméně na zápas se dalo koukat, kluci hráli, držel jsem jim palce. Jako ostatně odjakživa… Nevím, proč v domácím zápase hráli takového hnusného zaďoura. Po prvním náznaku šance, kdy na sebe natáhli hráče Arsenalu, aby zkusili zahrozit, odkopali taktiku. Arsenal je měl načtené a jeho hráči se přestali vytahovat. Abych to zkrátil – vydržel jsem do 81 minuty. Stále jsem čekal, jestli něco nezmění. Zřejmě měli v nohách příliž zápasů a psychyckou deku z věcí okolo. Tentokrát se Panu trenérovi Trpišovskému nepodařilo zvolit vhodnou taktiku. Holt počet střel na branku: 0 – s tím se nemohlo vyhrát. Ale i tak děkuji Slávii za předešlé zápasy a fandím do budoucna. Jen prosím, aby už nikdy nehráli jen „připosraně“. To platí pro všechny kluby.

 • Anonym

  Fotbalový odborník..Gratuluji. Snad jste to aspoň Vy dotáhl do té divize.

 • Roka66

  Pán může být odborník ve své profesi, kterou vykonává a za kterou je placený. Taky by se mému zaměstnavateli nelíbilo, kdybych semtam dělal totální zmetky , že nemám svůj den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *