23/04/2024
Adrián Guľa

Autor: Football.ua, CC BY-SA 3.0, Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Novým trenérem Viktorie Plzeň je Adrián Guľa.
Autor: Football.ua, CC BY-SA 3.0,
Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

FC Viktoria Plzeň se aktivně připravuje na éru po Pavlu Vrbovi. Dokonce už si v krátkém časovém horizontu sehnala náhradu. Novým trenérem Plzně se stal dle předpokladů “slovenský Pep GuardiolaAndrián Guľa. S vedením podepsal smlouvu na dva a půl roku, do práce pak poprvé nastoupí s úderem šestého 6. ledna.

Viktoria Plzeň musela nového kouče vyplatit

Příchodem slovenského trenéra Adriána Guľy na Západ Čech se jen potvrdily zákulisní spekulace, která médii kolovaly po čas uplynulého týdne. Cesta za novými výzvami však rozhodně nebyla jednoduchá. Guľa měl totiž platnou smlouvu se Slovenským fotbalovým svazem.

Souhlas dnes už bývalého zaměstnavatele získal až poté, co FC Viktoria Plzeň poskytla svazu finanční kompenzaci. Původně prý žádal bezmála 200 tisíc eur, konečná částka je však pravděpodobně nižší.

Adolf Šádek, generální manažer Viktorie Plzeň, během tiskové konference na počest příchodu Adriána Guľy neskrýval nadšení.

Adrián Guľa poprvé v kariéře opouští rodný kraj

Adrián Guľa měl již v minulosti řadu nabídek na zahraniční angažmá. Lákala jej kupříkladu pražská Sparta, Slavia nebo a nabídky přišly také z Polska. Nový trenér Plzně tenkrát ještě zůstal věrný rodné zemi, z Žiliny se jen přesunul k reprezentační jednadvacítce. Nyní už ale vábení jednoduše neodolal.

Změny hlásí i realizační tým

Pavel Vrba si s sebou z Doosan arény odvedl prakticky všechny spolupracovníky. Adrián Guľa tedy nepřichází sám. Spolu s ním budou ve Viktorii Plzeň nově působit také asistent Marián Zimen, videoanalytik a hráčský skaut Ladislav Kubalík a kondiční specialista Martin Kojnok.

Součástí trenérského ansáblu zůstává i nadále Marek Bakoš, nově jej posílí ještě Matúš Kozáčik, jenž se ujme koučování brankářů.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *