23/05/2024
Pavel Nedvěd

By Ludovic Péron - Own work, CC BY-SA 3.0, Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

By Ludovic Péron – Own work, CC BY-SA 3.0,
Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Virtuální fotbal se těší čím dál tím větší oblíbenosti a tento fakt samozřejmě vnímají i přední, evropské kluby. Juventus Turín v čele s viceprezidentem Pavlem Nedvědem rozjel fungování vlastního e-sport týmu v lize eFootball.Pro, kterou pořádá společnost Konami (PES).

Juventus Turín bojuje o fanoušky

Viceprezident klubu Juventus Turín a někdejší český reprezentant Pavel Nedvěd podepsal exkluzivní smlouvu se třemi profesionálními hráči fotbalové simulace Pro Evolution Soccer (PES), kteří budou reprezentovat klub v rámci eFootball.Pro ligy, jíž pořádá společnost Konami.

Stará dáma vstupuje do éry budoucnosti, což komentuje jako snahu o přivedení nových fanoušků z různých cílových skupin, které mají k virtuálnímu fotbalu přeci jen o něco blíž. Podobný postup přitom nezvolila jako jediná. Ve zmíněné lize spolu budou svádět boje Bayern Mnichov, Arsenal, Manchester United či Barcelona.

Základní část soutěže, v níž se představí deset týmů při hře tři na tři, se odehraje v Barceloně. O umístění finálových klání dosud nebylo rozhodnuto. Juventus Turín se navíc hodlá soustředit také na lokální e-sport soutěže, které pro něj z hlediska nabírání fanoušků budou mnohem přínosnější.

Nejen fotbal se přesouvá do virtuální sféry

E-sport je trendem současnosti a proto samozřejmě nezůstává jen u fotbalu. Vlastní virtuální týmy už vytvořily například kluby basketbalové NBA či hokejové NHL. Z hlediska oblíbenosti na zámořském kontinentu už může e-sport hravě konkurovat i americkému fotbalu, který se dlouhá léta drží na špičce.

Virtuální fotbal už pronikl také do České republiky. Prvním klubem, který v našem prostředí založil vlastní e-sport tým, je pražská Sparta. Postupem času ji však i ostatní celky budou jistě následovat.

Zdroj: Juventus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *