24/06/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73303086 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Přestože s pražskou Slavií nedávno prodloužil smlouvu, sladké mámení zahraničního zájemce dospělo do druhého dějství. Vladimír Coufal má podle zahraničních médií slušně nakročeno za Tomášem Součkem.
“File:Vladimír Coufal, FCB-SLAVIA 30092018.jpg” by Tadeáš Bednarz is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Přestože s klubem SK Slavia Praha nedávno prodloužil smlouvu a veřejně prohlašoval, že ke změně dresu zatím neexistuje sebemenší důvod, sladké mámení zahraničního zájemce dospělo do druhého dějství. Vladimír Coufal má podle zahraničních médií slušně nakročeno za Tomášem Součkem. West Ham United FC přišel o zraněného Ryana Frederickse a na pravý kraj obrany proto shání adekvátní náhradu. Právě český reprezentant a také dvojnásobný mistr tuzemské nejvyšší soutěže se v seznamu potenciálních posil nachází až nebezpečně vysoko.

Letní námluvy skončily neúspěchem, nyní však anglický tým tlačí pata

Jelikož se talentovaný záložník Tomáš Souček náramně osvědčil, během letní přestávky se vedení West Hamu United FC pokoušelo zlákat jeho někdejší spoluhráče. V hledáčku anglického klubu se podle zákulisních zdrojů ocitli záložník Lukáš Masopust a obránce Vladimír Coufal. Domácí média se potenciální přestupové bomby okamžitě chytila, jenže předseda slávistického představenstva Jaroslav Tvrdík tehdy veřejně deklaroval, že nabídky zdaleka neodpovídají požadavkům klubu ani kvalitám obou hráčů, tudíž se jimi vůbec nehodlá zabývat. Konkrétně osmadvacetiletého krajního beka navíc překvapil během soustředění v Rakousku, načež došlo k demonstrativnímu prodloužení smluvní spolupráce. Konec září už pomalu klepe na dveře, nám ale přesto přijde, jako bychom se v čase vrátili o nějaké dva měsíce zpátky.

West Ham United cítí druhou šanci, Slavia naopak výraznou komplikaci

Kladiváři podle britského deníku The Guardian touží vyztužit stávající kádr a protože dočasně ztratili pravého obránce Ryana Frederickse, který se během nedávného ligového zápasu ošklivě zranil, ocitl se Vladimír Coufal se na seznamu vysněných posil trenéra Davida Moyese znovu a navíc proklatě vysoko. Vzhledem k blížícímu se uzavření přestupového okénka v Anglii je ale potřeba zařadit vyšší rychlostní stupeň. S úderem pátého října už musí být definitivně rozhodnuto.

Jak se vedení klubu SK Slavia Praha k potenciální nabídce West Hamu postaví? Radostí do nebes pravděpodobně skákat nebude. Coufal přeci jen dlouhodobě platí za jednu z ústředních postav úspěšného týmu. Zároveň je dvojnásobným mistrem české nejvyšší soutěže a také pravidelným účastníkem reprezentačních akcí. Jeho odchod do zahraničí by pro Sešívané představoval nenahraditelnou ztrátu. Na kraj obrany se totiž jako alternativa nabízí jen příliš nehrající Tomáš Holeš nebo mladičký Ondřej Karafiát, který si netradiční post krajního beka vyzkoušel během ligového klání se Slováckem.

Zdroj: The Guardian

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *