23/04/2024

Počasí v letošním roce je ještě více nevyzpytatelné než kdy předtím. V první řadě je třeba říct, že jsme prožili skutečně mírnou zimu, která už v únoru v podstatě přinesla jarní počasí. Ale ani to se neohřálo příliš dlouho, jelikož už nám sem vstupují projevy léta. O Velikonocích tedy bylo velmi teplo, což bude pokračovat i tento týden, a vygraduje to potom o víkendu, který přinese skutečně extrémní teploty, jak uvedl Český hydrometeorologický ústav.

Přichází oteplení

Ve středu bude jasno až polojasno s ojedinělými přeháňkami. V noci budou nejnižší teploty 8 až 4 °C, aby se potom přes den vyšplhaly na 12 až 16 °C. V nadmořských výškách nad 1000 metrů by mělo být chladněji, a to kolem sedmi stupňů.

V noci na čtvrtek naměříme 9 až 5 °C a přes den pak teploty dosáhnou 13 až 17 °C. Nebe přitom bude oblačné až zatažené, přičemž se objeví déšť nebo přeháňky. To samé můžeme říct o pátku, avšak tam přes den teploty vystoupají už na 17 až 21 °C.

Víkend bude letní

Nejnižší noční teploty v sobotu dosáhnou 12 až 8 °C, přičemž přes den se začne výrazně oteplovat, aby nejvyšší teploty dosáhly 22 až 26 °C. To však nebude ani zdaleka všechno. V neděli totiž budou teploty přes den dosahovat 24 až 28 °C. Vyloučit nelze ani to, že přesáhnou hranici třiceti stupňů. Ale i kdyby se tak nestalo, tak to jsou teploty na duben zcela nevídané.

Tyto teploty jsou o neuvěřitelných 15 až 18 °C nad průměrem (vztaženo k období let 1979 až 2010),” uvedl k tomu Český hydrometeorologický ústav.

Čtěte také: Na Česko se žene nevídaná věc. Zásadně ovlivní počasí o Velikonocích, varovali meteorologové

Podobně vysoké teploty by se měly udržet i v dalším týdnu. Dá se předpokládat, že budou mírně klesat, avšak nějaké větší ochlazování není rozhodně na pořadu dne.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *