23/04/2024

By Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Spoluhráč Patrika Schicka je na přestupovém trhu žádaným zbožím, nabídky může doslova přehazovat vidlemi. Timo Werner by však v případě odchodu z klubu RB Lipsko bez váhání volil Premier League.
By Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Německý útočník Timo Werner se za čtyři roky strávené v klubu RB Lipsko vypracoval v elitního střelce, jehož jméno se pravidelně objevuje na seznamu vytoužených posil několika evropských gigantů. Sám fotbalista přiznává, že se nyní v lukrativních nabídkách doslova koupe a kdyby chtěl, může se rozlétnout prakticky do všech světových stran. Přestože by si němečtí fanoušci určitě přáli, aby zůstal na rodné hroudě a posílil Bayern Mnichov, on si svou budoucnosti vysnil ve spojitosti s anglickou Premier League. Tam na něj s otevřenou náručí čekají Liverpool a Manchester City, přičemž svěřenci krajana Jürgena Kloppa mají přeci jen o dost větší šance na úspěch.

“Turbo Timo” vyjde až překvapivě levně

Tabulce bundesligových střelců velí ostřílený harcovník Robert Lewandowski. Hned za ním ovšem s pětadvaceti přesnými zásahy číhá Timo Werner, který je sice o šest let mladší, nicméně absenci životních zkušeností dohání obrovským odhodláním, neskutečným zrychlením při přechodu do útočného pásma a vůbec dravostí v zakončení. Není divu, že o služby rodáka ze Stuttgartu projevil zájem i slavný Bayern Mnichov, jenž přesně takové hráče potřebuje. Navíc by v případě dohody s klubem RB Lipsko nemusel ani sahat hluboko do kapsy. Hodnota výstupní klauzule za Wernera se totiž pohybuje někde na hranici šedesáti milionů eur, což je vzhledem k fotbalistovo schopnostem doslova směšná částka.

Přesun do Mnichova by zcela určitě dával smysl. Absolutní jednička německé reprezentace by rostla po boku slavných spoluhráčů včetně zmíněného Lewandovského a jako bonus by se nemusela stěhovat nikam daleko. Jenže Turbo Timo naopak touží po změně a rád by okusil prostředí nejlepší fotbalové soutěže světa, za níž dlouhodobě považuje anglickou Premier League. I tam si může vybírat dokonce ze dvou kvalitních nabídek, které zaručují účast v Lize mistrů a také každoroční boje o mistrovský titul.

V souboji o Wernera zatím vede Liverpool

Angažmá v Barceloně nebo Realu Madrid zní nepochybně kouzelně a Timo Werner si nabídek nesmírně váží, nicméně španělská La Liga se téměř výhradně točí právě jen kolem těchto dvou klubů a ty další do bojů o titul prakticky nezasáhnou. Pro německého útočníka je tedy mnohem zajímavější Anglie, kde o konečném pořadí není většinou do poslední chvíle rozhodnuto a týmy na stupních vítězů se pravidelně obměňují. V takovém prostředí vzniká i nesrovnatelně větší konkurence a hráči jsou nuceni k neustálému růstu.

Odchovanec klubu TSV Steinhaldenfeld v jednom z nedávných rozhovorů uvažoval, jaká cílová stanice by mu seděla nejvíce. V úvahu prý připadají Manchester City, Manchester United a Liverpool, přičemž právě třetí zmíněný celek má nyní bezpochyby největší šance. Tento názor vyvozujeme z několika faktorů. Reds v prvé řadě vede německý trenér Jürgen Klopp, který o příchod Wernera dlouhodobě stojí a doufá, že jeho talent obohatí už tak velmi silný tým. Dále pak nesmíme zapomenout ani na stoupající tendenci v oblasti klubových úspěchů, letos to dokonce vypadá na zisk mistrovského titulu s velkým bodovým náskokem. V neposlední řadě se z několika anonymních zdrojů provalilo, že pokud k dohodě s Liverpoolem nakonec nedojde, Werner se na žádnou jinou zastávku hnát nebude a vyčká až do léta 2021.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *