02/12/2023
Thomas Tuchel

"File:2021-12-08 - FC Zenit Saint Petersburg v Chelsea F.C. - Photo 252.jpg" od Oleg Bkhambri (Voltmetro) je licencován pod CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Thomas Tuchel, kterého minulý týden odvolala londýnská Chelsea, konečně prolomil mlčení. Německý kormidelník upřímně přiznal, že je rozhodnutím klubu zdrcený.
Thomas Tuchel
File:2021-12-08 – FC Zenit Saint Petersburg v Chelsea F.C. – Photo 252.jpg” od Oleg Bkhambri (Voltmetro) je licencován pod CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Thomas Tuchel, kterého odvolalo vedení londýnské Chelsea, v neděli konečně prolomil mlčení. Překvapivý vyhazov evidentně nerozdýchával snadno, rozlučkové prohlášení vypustil s dostatečným časovým odstupem. Fanouškům a zvědavým novinářům prostřednictvím Twitteru upřímně přiznal, že ho výpověď naprosto zničila.

Bezmyšlenkovitě rozházet desítky milionů liber, totálně přebudovat hráčskou soupisku, požadovat okamžité výsledky, nechápat komplikovanost takového procesu a vzápětí předčasně odvolat manažera. Tenhle způsob uvažování by si londýnská Chelsea měla stoprocentně nechat patentovat. Třebaže závěrem minulé sezóny oficiálně připadla novému vlastníkovi, hluboce zakořeněné postupy se bohužel nezměnily.

Pravda, výsledky hvězdného společenství zůstávaly daleko za očekáváním a porážka na stadionu záhřebského Dinama vyloženě bolela, nicméně odpovědět zrovinka propuštěním hlavního lodivoda? Rozhodnutí tradičního ostrovního velkoklubu kritizoval například Christian Heidel, který aktuálně působí jako sportovní ředitel Mohuče (1. FSV Mainz 05).

Thomas Tuchel každopádně vyklidil pozice a zpočátku události vůbec nekomentoval. Mlčení nakonec prolomil v neděli večer. „Tohle je jedno z nejobtížnějších prohlášení, jaké jsem kdy musel napsat – a doufal jsem, že to nebudu muset udělat ještě mnoho let. Jsem zdrcený, že můj čas v Chelsea skončil,“ uvedl prostřednictvím Twitteru.

„V tomto klubu jsem se cítil jako doma. Osobně i profesně. Chtěl bych moc poděkovat všem zaměstnancům a fanouškům za to, že jsem si tu od začátku připadal vítaný,“ pokračoval devětačtyřicetiletý specialista, který v minulosti připravoval francouzské PSG, Borussii Dortmund, Mainz nebo rezervu Augsburgu.

„Hrdost a radost, kterou jsem cítil, když jsem týmu pomohl vyhrát Ligu mistrů a mistrovství světa klubů, ve mně zůstanou navždy. Je mi ctí, že jsem mohl být součástí historie tohoto klubu a vzpomínky na posledních 19 měsíců budou mít vždy zvláštní místo v mém srdci,“ uzavřel zdrcený Thomas Tuchel, jehož obratem nahradil brightonský Graham Potter.

Chelsea má s vyhazováním trenérů opravdu bohaté zkušenosti. Podobným způsobem v minulosti odcházeli Frank Lampard, Antonio Conte, José Mourinho, Roberto Di Matteo, André Villas-Boas, Carlo Ancelotti, Luiz Felipe Scolari, Avram Grant nebo Claudio Ranieri.

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x