27/05/2024
Thomas Tuchel

"File:2019-07-17 SG Dynamo Dresden vs. Paris Saint-Germain by Sandro Halank–786.jpg" od Sandro Halank je licencován pod CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Thomas Tuchel začátkem měsíce nedobrovolně opustil londýnskou Chelsea. Proč musel vyklidit trenérskou pozici? Kontroverzní rozhodnutí osvětloval Todd Boehly.
Thomas Tuchel
File:2019-07-17 SG Dynamo Dresden vs. Paris Saint-Germain by Sandro Halank–786.jpg” od Sandro Halank je licencován pod CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Thomas Tuchel začátkem měsíce opustil londýnskou Chelsea. Proč musel nedobrovolně vyklidit trenérskou kabinu? Rozhodnutí prostřednictvím zámořské konference SALT osvětloval klubový vlastník Todd Boehly. Mizerné výsledky překvapivě nebyly hlavním důvodem k rozchodu.

Hrozivý začátek fotbalové sezóny 2022/2023? Londýnská Chelsea odpověděla nekompromisním propuštěním dosavadního manažera Thomase Tuchela, kterého vzápětí nahradila brightonským inovátorem Grahamem Potterem. Takovou interpretaci nedávných událostí začátkem měsíce použila drtivá většina sportovních žurnalistů.

Rozhodnutí motivované špatnými výsledky nicméně vyloučil současný klubový vlastník. Osmačtyřicetiletý miliardář Todd Boehly prostřednictvím zámořské konference SALT vysvětloval důvody, proč manažerská výměna opravdu nastala. „Když převezmete libovolnou firmu, musíte se zavčasu ujistit, že jste v souladu s lidmi, kteří firmu řídí. Thomas Tuchel opravdu mimořádně schopným koučem a zároveň někým, kdo v Chelsea dosáhl velkých úspěchů,“ pověděl divákům zámožný byznysmen.

„Naším cílem bylo sehnat manažera, který by s námi chtěl opravdu spolupracovat. Myslím, že v Chelsea bude potřeba zbourat spoustu zdí. Dříve kupříkladu nedocházelo ke sdílení informací mezi akademií a hlavním týmem. Nesdílely se informace, odkud přichází nejlepší hráči,“ prozradil spoluzakladatel Eldridge Industries a spoluvlastník baseballového velkoklubu Los Angeles Dodgers.

„Naším cílem je tedy vybudovat klub, který bude fungovat jako dobře namazaný stroj. A důvodem našeho rozhodnutí bylo, že jsme si bohužel nebyli jisti, zdali to Thomas vidí stejně jako my,“ pokračoval nástupce Romana Abramoviče. „Nikdo není v právu, prostě jsme jenom nesdíleli vizi budoucnosti. Nebylo to o Záhřebu, bylo to opravdu o společné vizi toho, jak chceme, aby fotbalový klub Chelsea vypadal.“

„Nebylo to rozhodnutí učiněné na základě jediného vítězství nebo porážky,“ uzavřel Todd Boehly.

Odvolání populárního kormidelníka vyvolalo smíšené reakce. Sportovní ředitel německého Mainzu kupříkladu prohlásil, že nový majitel londýnského velkoklubu absolutně nerozumí fotbalu. Graeme Souness během vysílání rozhlasové stanice talkSPORT doplnil, že nové vedení „Blues“ bude tohoto kroku určitě litovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *