19/06/2024
Thibaut Courtois

"File:Courtois 2018 (cropped).jpg" by Samtheman9934 is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

“File:Courtois 2018 (cropped).jpg” by Samtheman9934 is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Belgický reprezentant Thibaut Courtois kdysi vyšachoval Petra Čecha z branky londýnské Chelsea. Kde však dnes ty loňské sněhy jsou. Gólman před rokem přestoupil na novou adresu a Real Madrid do něj vkládal nemalá očekávání. Ta však zůstávají vskutku daleko za smutnou realitou, s níž se momentálně musejí popasovat. Španělské deníky už dokonce spekulují, že Courtoisovi dny na Santiago Bernabeu jsou nadobro sečteny.

Courtois se nestal jistotou, jak bylo v plánu

Když Thibaut Courtois posílil Real Madrid, nahradil v brance Keylora Navase. Jeho výkony na podzim jsou ale tragické, takže se ho Bílý Balet nejspíš brzy zbaví., jenž byl odsunut na vedlejší kolej. Sedmadvacetiletý Belgičan zaujal pozici jedničky už za dob trenéra Santiaga Solariho a ani návrat Zinedina Zidana na tomto faktu nic nezměnil. Jak se ale začíná ukazovat, tak obrovský boom, který kolem Courtoise za poslední roky vznikl, byl snad až příliš přehnaný.

Real Madrid se aktuálně nachází na druhém místě La Ligy a na vedoucí Barcelonu ztrácí jen jeden bod. Statistiky ovšem nejsou jediným měřítkem kvality. Pravdou je, že Bílý balet už dávno není tou mašinou na úspěch, která vzbuzovala respekt po celém světě. Prohrává s výrazně slabšími soupeři a jeho hráči vyrábějí naprosto zbytečné hrubky hodné okresních přeborů.

Thibaut Courtois je jedním z mužů, na něhož se vedení klubu nemůže spolehnout. V dosavadních podzimních zápasech předvedl 11 zákroků, což je vzhledem ke dvanácti inkasovaným gólům opravdu chabé. Úspěšnost kolem 48 % se dá těžko považovat za dobře odvedenou práci, zvláště proto, že v mnoha případech neměl brankář čisté svědomí.

Keylor Navas byl v létě prodán. A Courtois ho zřejmě bude následovat

Real Madrid v létě opustil již zmíněný Keylor Navas, který zamířil do francouzského PSG. Jen díky tomu je ostatně Thibaut Courtois stále jedničkou mezi třemi tyčemi. To se ale v brzké době může změnit.

Dle informací španělského deníku El Desmarque je zřejmé, že se Madrid porozhlíží u konkurence. Bedlivě sleduje zejména mladičkého Unaie Simona, který sbírá zkušenosti v Athleticu Bilbao. Jeho tržní cena aktuálně 50 milionů eur, což je ale pro bohatý klub vcelku přijatelné. Jneže co pak bude s Courtoisem? Zimní spánek ve Španělsku nejspíš nepřečká.

Zdroj: The Runner Sports

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *