Úterý, 28 března
Shadow

Těžké rozhodnutí. Zkušení fotbalisté, pro které v národním týmu nebylo místo

Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Česká fotbalová reprezentace konečně zveřejnila nominaci pro nadcházející kvalifikační utkání. Hlavní trenér Jaroslav Šilhavý povolal převážně ostřílené borce, které částečně doplnil talentovanými mladíky. Některá tradiční jména však mezi březnovými rytíři překvapivě chyběla. Prostřednictvím nadcházejících odstavců zjistíte, komu zkušený lodivod protentokrát dopřál klidu a jaké důvody ho k tomu pravděpodobně vedly.

Tomáš Koubek

V prvopočátcích měla jeho kariéra profesionálního fotbalisty opravdu slibné parametry. Odchovanec královehradecké mládežnické přípravky se po několika úspěšných sezónách mezi dospělými slavnostně přesunul pod křídla pražské Sparty. Nejprve formou hostování vypomáhal Liberci, následně dostal příležitost coby letenská brankářská jednička. Protože odváděl vskutku nadstandardní výkony, zahraniční nabídky na sebe nenechaly dlouho čekat. Úspěšný lov zaznamenalo vedení francouzského klubu Stade Rennais FC, které českého gólmana podepsalo na čtyři roky. Po dvou nadmíru úspěšných ročnících nicméně došlo k překvapivému rozchodu. Tuzemského strážce svatyně odkoupil německý Augsburg, spolupráce nicméně zůstává daleko za očekáváním. Dokladem tohoto tvrzení budiž fakt, že osmadvacetiletý Tomáš Koubek během právě probíhající sezóny neodehrál jediné soutěžní utkání a logicky tudíž vypadl z reprezentační nominace.

Bořek Dočkal

Zřejmě největší překvapení březnové reprezentační nominace způsobila absence někdejšího kapitána a tvůrce hry. Dvaatřicetiletý střední záložník Bořek Dočkal protentokrát zůstává mezi potenciálními náhradníky, což podle hlavního trenéra Jaroslava Šilhavého přijal sportovně. Zkušený odchovanec slávistické mládežnické školy prochází extrémně složitým obdobím. Přestože byl donedávna ústřední postavou letenské základní sestavy a sbíral úctyhodné množství zářezů do individuálních statistik, tristní výkony jej postupně připravily o všechna těžce budovaná privilegia. Studenou lavičku zahříval pod trenérskou taktovkou Václava Kotala a výraznou změnu k lepšímu bohužel nezpůsobil ani následný příchod Pavla Vrby. Absence reprezentační pozvánky budiž posledním hřebíčkem do rakve uvadající kariéry.

Zdeněk Ondrášek

Kobra evidentně zapomněla, kam uložila střelný prach. Dvaatřicetiletý útočník Zdeněk Ondrášek absolvoval několik povedených zahraničních misí. Sympatickým herním projevem se prezentoval v útrobách norské, polské i americké nejvyšší soutěže, všude zároveň zaznamenal poměrně významné množství přesných zásahů. Když během podzimní fáze právě probíhající sezóny opustil zámořský Dallas a následně posílil západočeský klub FC Viktoria Plzeň, očekávala se naprostá gólová smrť. Realita ovšem způsobila velké zklamání. Zkušený fotbalista se doposud trefil pouze čtyřikrát a chabá produktivita mu proto zavřela dveře do reprezentačního mužstva.

11 Comments

 • Kolda

  Koubek- máme dost lepších brankařů. Dočkal-klidně v repre mohl být třeba jako „žolík“. Ondrášek- na repre prostě nemá.

 • Kolda

  Koubek-máme spoustu lepších golmanů Dočkal – v repre mohl být alespoň jako „žolík“ Ondrášek- na repre nemá.

 • Michal

  Tak když už mohl být do repre povolán Malinský, –tak to bych radši místo něj povolal Bořka, ale trenérský štáb asi ví co dělá..

 • Filip

  Ondrášek je omyl, ten může být rád že si svoji chvilku užil, Koubek byl kdysi slušnej brankář, doufal jsem že to dotáhne dál a Bořek umí zahrát, ale musí se mu chtít, na druhou stranu, nikoho s takovým herním přehledem nemáme… no buhužel taky nikoho pomalejšího….

 • štůsek František

  Bořek? Ten už má svá nejlepší fotbalová léta v nedohlednu.Jediné co mu zbylo je to jeho celozápasové plivání kolem sebe.Kobra ? Určitě je dobrý fotbalista.Nejde mu to,ale snaha tam je.Koubek ? Brankař stále je,těžko posuzovat jeho umění.Vždy hodně záleží na obraně.

 • Petr Majevský

  Jmenovaní hráči jsou naprosto z formy a v národním týmu nemají co dělat.Stejně tak tam nemají být ti,kteří v klubu nehrají.Baroš byl výborný fotbalista,ale když se půl roku vůbec neobjevil na hřišti,tak si ho někteří hráči přímo vydupali.Jmenovitě Ujfaluši-„Barry tam rozhodně musí být!“.Trenér Brückner tam byl zřejmě jen do počtu.Nemáš formu,nehraješ v klubu,nemáš nárok nosit reprezentační dres.Takže naprosto zbytečný článek.

 • luboš

  Nezapomínejte na to, že Kobra je srdcař a bojovník. Takový se do útoku hodí a když mu bude někdo líp nahrávat než v Plzni….. bude dobrej.

 • Jarda Machr

  Brankářů máme dost a lepších, Bořek musí sklopit nosánek dolů a víc makat a Ondrášek se mi líbil v repre jako žolík, burcoval, makal, byl důrazný. Problém je, že v Plzni udělali z kobry slepíše. Na repre momentálně nemá.

 • luďan

  Doufám, že Ondráškova chvíle ještě přijde. Je to zabiják, který bohužel jede v současné slabší Viktorce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *