Úterý, 28 března
Shadow

Kontroverzní nominace. Reprezentační pozvánky, jež mezi českými fanoušky vyvolaly rozpaky

By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Česká fotbalová reprezentace zveřejnila nominaci hráčů pro březnová kvalifikační utkání proti Estonsku, Belgii a Walesu. Přestože se účasti na prestižním světovém šampionátů během nadcházejícího týdne pokusí přiblížit naprostá většina ostřílených borců, některými pozvánky Jaroslav Šilhavý opravdu překvapil. Komu hlavní trenér národního mužstva poskytl příležitost, třebaže určité procento fanoušků by podle prvotních reakcí rozhodlo jinak? To se dozvíte prostřednictvím nadcházejících odstavců.

Aleš Matějů

Absolvoval mládežnickou přípravku fotbalové Příbrami, jako dorostenec krátce hostoval na území nizozemského Eidhovenu. Po premiérové sezóně mezi dospělými neodolal velkorysé nabídce konkurenční Plzně, jíž věnoval další dva vesměs povedené ročníky. Několikanásobného mládežnického reprezentanta záhy zlákalo zahraničí, v barvách anglického Brightonu nicméně dostal jenom minimum příležitostí. Poslední dva roky hájí barvy italského klubu Brescia Calcio, se kterým poměrně nedávno prožíval strmý pád do nižší soutěže. Čtyřiadvacetiletý krajní obránce Aleš Matějů během právě probíhající sezóny nastupuje vesměs pravidelně, díky čemuž zřejmě zaujal hlavního trenéra národního týmu. Některým fanouškům nicméně vadí, že namísto druholigového hráče nedostal příležitost například zkušený Filip Novák.

Lukáš Masopust

Donedávna měl opravdu slibně rozjetou kariéru. V barvách úřadujícího šampiona české nejvyšší fotbalové soutěže nastupoval pravidelně a svými perfektními výkony navíc upoutal pozornost zvučných zahraničních klubů. Situace se ovšem radikálně změnila, osmadvacetiletý slávistický univerzál Lukáš Masopust momentálně zahřívá studenou lavičku náhradníků. Pravou stranu hřiště totiž opanuje dvojice nesmírně talentovaných cizinců (Alexander Bah a Abdallah Sima), které zkušený božejovský rodák bohužel nezvládá adekvátně konkurovat. Jeho reprezentační pozvánka budiž obrovským překvapením.

Tomáš Malínský

Během letní přestupové přestávky opustil Liberec, aby následně okusil konkurenční prostředí tradičního metropolitního klubu. Doufal, že navzdory plejádě slavných kolegů pronikne do základní sestavy a dočká se pravidelné herní praxe. Nestalo se. Devětadvacetiletý fotbalový záložník Tomáš Malínský ovlivnil pouze sedm soutěžních zápasů, s příchodem zimního období jej formou hostování získala tápající Mladá Boleslav. Záchranářská mise v útrobách středočeského klubu zatím chrudimskému odchovanci poměrně svědčí, rozhodně ovšem nezpůsobil takový poprask, aby si zasloužil reprezentační pozvánku.

Matěj Vydra

Česká fotbalová reprezentace během rozhodování o finální podobě březnové nominace učinila několik kontroverzních rozhodnutí. Rozporuplné reakce fanouškovské základny vyvolalo například jméno osmadvacetiletého útočníka Matěje Vydry. Odchovanec jihlavské mládežnické přípravky sice patří mezi hrstku tuzemských hráčů, kteří momentálně kopou anglickou Premier League, faktem nicméně zůstává, že dlouhodobě nedosahuje takových individuálních statistik, aby mu byla realizačním štábem národního týmu přikládána speciální pozornost.

23 Comments

 • Anonym

  Nevim kdo to hodnotí, ale zodpovědný je pan Šilhavý.Myslím, že ani pisatel ani fanoušci zodpovědní nejsou,tak bych ze slušnosti a úctě k osobě reprezentačního trenéra alespoň nehodnotil konkrétní hráče jen podle subjektivních myšlenek.Většina těchto rádoby trenérů poté říká ,, to já bych postavil“ když se nezadaří a nebo ,, já to říkal“ když je úspěch. Je to jako součastná společnost pokritecká.

 • Misot

  v kvalifikaci o nic nejde : v zápase s Belgií se rozhodne ,že skupinu nevyhrajeme (a přímo na MS nepostoupíme) .. a ostatní zápasy kvalifikace budou jen přípravou na EURO a baráž na MS (kam postoupíme z Poháru národů …stačí jen pohlídat Bělorusy a Estonce , aby neskončili do 2. místa)..

 • kincl

  pane Šilhavý to se Vám povedlo toho lítacího blázna Malínského to si děláte srandu.

 • potom

  Článek na rozdíl od společnosti není pokrytecký, pouze vyjadřuje údiv značného procenta fanoušků, vypozorovaný ze sociálních sítí, nad nominací některých reprezentantů. Samozřejmě, že fotbalový fanda není expert, ale zároveň není ve většině případů ani slepý. To by asi na fotbal ani nekoukal.

 • Fico

  Vydra a Masopust jsou dlouhodobě součástí národní týmu, jejich nominace je v pořádku. Stejně tak Matějů, odehrál poslední dva kvalifikační zápasy v základní sestavy. Úplně stejně by tam měl být i útočník Ondracek, tam to beru tak, že to ovlivnila karanténa.

 • Paolo

  Nevím co se tkvz. fotbalové veřejnosti nelíbí na nominaci Matěje Vydry. Kdo ho viděl v posledních zápasech musí říct, že ten kluk je teď v laufu. Je tam jediný cizinec v základu, bojuje, nahrává a proto dostává šanci. Do repre jednoznačně.

 • DRUPY68

  Myslím,že je to rozhodnutí trenéra kdo bude pozván do repre a kdo ne. Co zde napsal anonym, že Krmenčík je kopyto, tak myslím, že Krmenčík je dobrá volba.

 • DRUPY68

  Já myslím,že trenér ví co dělá a respektuji jeho výběr.Že pozval Krmenčíka je dobře, protože dovede dávat branky. Takže co psal anonym je že je poleno, tak není. Když něco napíšu,tak se také podepíšu. co je v naší republice za lidi, že sami neumí nic a jen kritizují a nikdy nic nedokázali.

 • Hans

  Máte lepší hráče, vy trotlové? Nemáte. Tak jděte k šípku. Malisnkého bych tedy nebral, ale jiný hráči jsou zranění a myslím, že pro malínského je to poslední nominace v životě, tak ať si to užije. Pochybovat o Vydrovi, který hraje PL je na pěst, protože teď mu to jde dobře. Nebo snad měl jet Doležal?

 • David Brejcha

  Tento článek je velmi tendenční.Autorovi bych doporučil ověřit si před zveřejněním informace.Matějů odehrál poslední zápas 20.2. proti Cremonese. Byl střídán v 78 minutě pak již jen lavička.Brescii se od té doby začalo dařit, získala 10 bodů ze 4 utkání a opustila sestupové pásmo. Takže předpokládám, že v klubu ani hrát nebude. Jde si kopnout do naroďáku. Šilhavý rád říká, že rozhodují výkony. Kde se ty výkony podávají? Na hřišti to evidentně asi nebude. Chápu však, že ho manažer potřebuje prodat.

 • Kudy

  No nominace především Malinského je na pováženou. Jako Sparťan se musím zastat Masopusta, ten kluk má sice mizernou produktivitu, ale poslední dobou když nastoupil, tak ukázal celkem formu. Vydra není můj šálek kávy, ale po Schickovi nyní asi nejlepší útočník(dokud nemá kondici Hložek).

 • roddick7

  Teda pane trenére,některé,co jste vybral,tj.,síla,Malísnský,Matěju,brankaři,Kolář,bez formy,Vaclík lavička,jedině snad Pavlenka,jinak utok,škoda Hložka,jedinej Schick,jinak bída,ale tj.,Váš problém,jste fakt trenér roku,ale nevím kterého.

 • Petr Majevský

  Mně se sice nominace také nelíbí,ale já nenesu kůži na trh.Tu nese trenér Šilhavý a jeho spolupracovníci.

 • Anonym

  Dobrej den,hráč kterej sedí,jeden,dva zápasy dobrý,to se dohnat dá,ale pane trenére,kdo sedí déle,je nepoužitelnej,sám jste tuto teorii razil ještě nedávno,to když jste byl ještě normální trenér.Vězte, že Vás zato budou lidi milovat,zbytečně zabíraj místo jinejm,kteří si nominaci zaslouží,byť kopou pouze naši ligu,dlouho čekaj na šanci a co teprv jejich rodiče,kteří vidí,že jim křivdíte,nehledě nato co pro svý děti museli udělat,než se tito dostali tam,kde jsou.Nezapomeňte a příště to udělejte spravedlivě. Děkuji.

 • Jarda Machr

  Myslím si, že je to práce a právo trenéra určit složení kádru a nese za svá rozhodnutí odpovědnost na rozdíl od nás komentujících tato rozhodnutí. Samozřejmě každý si může říci svůj názor, je demokracie, ale měl by tu být i respekt k názoru jiných. Připomíná mi to podobné články v novinách (je to už dávno) před MS v hokeji proti Vokounovi, proč nebyl vybrán jako 1 Ondra Pavelec a Okoun držel tým úplně suprovně, něco podobného bylo i s Ručinským psalo se jestli jede za zásluhy a odehrál taky opět super turnaj. A po těch článcích a zlaté jsem nikde od pisatelů nečetl ani náznak omluvy, že pochybovali o jejich nominaci. Po bitvě si tito pisálkové vzali na paškál ty, kterým se třeba tak nedařilo, ale nevadilo jim, že byli v nominaci. To pořekadlo kdo chce psa bíti………. upravím na když mám hůl nějaký pes se najde

 • Anonym

  rozhodují především agenti hráčů. Bylo to dřív a je to i nyní ….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *