23/05/2024

"File:Steven Gerrard in 2014.jpg" by Biser Todorov is licensed under CC BY-SA 4.0 v

Steven Gerrard si z pozice nefalšovaného fotbalového experta a také legendy slavného Liverpoolu dovolil určit nejlepšího hráče tohoto ročníku Premier League. Jeho názor vás možná překvapí.
“File:Steven Gerrard in 2014.jpg” by Biser Todorov is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Liverpool FC se po dlouhých třiceti letech dere za velkolepým úspěchem na domácí scéně, tabulku Premier League vede s komfortním náskokem a pokud se nestane zázrak, předpokládané vítězství také obhájí. Z toho má obrovskou radost dokonce i legendární Steven Gerrard, který v barvách “Reds” strávil sedmnáct nádherných let, nicméně na titul mistra prestižní anglické soutěže nikdy nedosáhl. Vysloužilý záložník se v jednom z posledních rozhovorů rozpovídal na téma nejlepších hráčů tohoto ročníku a do první pětice poněkud předvídatelně zařadil hned čtyři zástupce svého milovaného klubu. Na absolutní vrchol pak dle jeho názoru patří kapitán aktuálních lídrů Jordan Henderson.

Henderson dosáhne něčeho, co ani Gerrard nezvládl

Čtyřicetiletý Steven Gerrard patřil svého času k nejvýraznějším tvářím Premier League i anglické fotbalové reprezentace, kterou z pozice kapitána vedl na několika významných akcích. S milovaným Liverpoolem dokráčel k prvenství v Lize mistrů či Poháru UEFA. Ve sbírce cenných trofejí mu chybí jen titul mistra domácí nejvyšší soutěže. Živoucí legenda “Reds” se v roce 2016 rozhodla ukončit kariéru poté, co poslední sezónu odehrála v zámořské MLS. Na fotbal ale rodák z Whistonu nezanevřel. Už dva roky sbírá trenérské zkušenosti ve skotském klubu Rangers FC a doufá, že jednoho dne se třeba postaví na lavičku Liverpoolu.

Ačkoli má Gerrard práce až nad hlavu, dění v Anglii samozřejmě sleduje. Doufá, že svěřenci Jürgena Kloppa dotáhnou své letošní tažení do zdárného konce a pozvednou nad hlavu vytoužený mistrovský pohár, což se za jeho éry bohužel nepodařilo. V rozhovoru se vysloužilý záložník rozpovídal také o tom, kdo se dle jeho názoru stane nejlepším hráčem tohoto ročníku Premier League. Ocenění by si prý jednoznačně zasloužil třicetiletý kapitán Liverpoolu Jordan Henderson, který se po dobu devíti let na stejné adrese neustále zlepšuje a výraznou měrou přispěl ke všem velkým úspěchům z posledních let.

Když ne Henderson, tak určitě někdo další z Liverpoolu

Steven Gerrard je klubovým barvám mateřského Liverpoolu věrný každým coulem a pokud by se nejlepším hráčem tohoto ročníku Premier League nakonec nestal jeho “kůň” Henderson, mohli by si ocenění převzít například Virgil van Dijk, Sadio Mané či Trent Alexander-Arnold – tedy fotbalisté, kteří vyjíždějí ze stejné stáje. Jedinou adekvátní konkurenci z řad ostatních anglických klubů podle Gerrarda představuje osmadvacetiletý záložník Manchesteru City Kevin de Bruyne. Souhlasíte s názorem legendárního fotbalisty, nebo byste ve finálové pětici uvítali někoho jiného?

Zdroj: goal.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *