13/06/2024

Stále více domácností a firem zvažuje pořízení solárních panelů na střechy. Dlouho váhat se ale nevyplatí. Ceny solárních panelů i dalších komponent jsou nyní na dlouhodobých minimech. Tato situace ale nebude trvat věčně.

Vlastní zdroj čisté elektřiny a navíc s dotací

Nestává se to často, aby stát rozdával peníze jen tak. U fotovoltaiky to ale takto funguje už řadu let. Nikde ale není psáno, že stát bude peníze rozdávat věčně. Podpora čistých a bezemisních zdrojů energie je ovšem prioritou této vlády, proto je dobré přestat váhat a oslovit instalační firmu, která pro vás navrhne kvalitní fotovoltaický systém na míru, poskytne kvalitní montáž a zajistí dotaci i veškerou administrativu.

Skvělé reference a kvalitní instalace? Oslovte Energie ze slunce s.r.o.

Přední česká instalační firma Energie ze slunce s.r.o. nabízí kvalitní komponenty od společnost SolaX, která patří mezi nejžádanější na trhu. Certifikovaní technici provádí instalace řadu let, mají tak obrovské zkušenosti a na internetu získávají jedno kladné hodnocení za druhým. I proto je sázka na společnost Energie ze slunce s.r.o. naprostou jistotou.

Investice do fotovoltaiky se nejčastěji vrátí už za 6 až 8 let, proto není důvod pochybovat.

Jak funguje fotovoltaická elektrárna a z čeho se skládá?

Fotovoltaická elektrárna se skládá z fotovoltaických panelů a střídače, které tvoří základní komponenty. Mimo to disponuje i měřiči a regulátory toku energie. Celá sestava je dnes běžně doplněná baterií. Naakumulovaná energie v baterii se využívá ve večerních hodinách, spotřeba může být s její pomocí částečně vykryta i následující den. 

Počet panelů primárně rozhoduje o tom, kolik energie elektrárna vyrobí (jaký má elektrárna výkon). Střídač je pak klíčovým prvkem, který vyrobený stejnosměrný proud přemění na střídavý proud nízkého napětí. Tvoří tak vlastně jaký si mozek elektrárny.

Často se hovoří o tzv. hybridní fotovoltaice, která kombinuje výhody klasického solárního systému s tím, že domácnost se stále připojena k distribuční síti a tak může kdykoliv elektřinu dočerpat, když elektrárna nevyrábí nebo když je baterie vybitá. Hodí se to zejména během zimních měsíců majitel nemovitosti následně využije elektřinu ze sítě.

Proč jít do toho s Energie ze slunce s.r.o.?

  1. Cena: Garantujeme vám nejnižší cenu na trhu. Pokud máte lepší konkurenční nabídku, garantujeme její dorovnání.
  2. Kvalita: Provádíme třífázovou kontrolu, stavíme podle zásad Cechu CAFT
  3. Servis: Garantujeme vám servis do 3 pracovních dnů a v závažných případech se snažíme najít individuální řešení okamžitě.
  4. Skryté poplatky: Po návštěvě u vás doma obdržíte cenovou nabídku, která je finální a garantujeme, že nebudete platit ani korunu navíc.
  5. Nekalé praktiky: Snažíme se být maximálně transparentní a féroví, bez skrytých poplatků.
  6. Doba dodání: Garantujeme instalaci do 3 měsíců od smlouvy o připojení.

Jak probíhala realizace u zákazníka ze Středočeského kraje, pana Meduny?

Zeptali jsme se zákazníka společnosti Energie ze slunce s.r.o., pane Meduny, který byl tak laskavý a pověděl nám svou zkušenost s instalací fotovoltaické elektrárny na klíč, která disponuje i nabíjecí stanicí pro elektromobily.

Tip: Foto a další detaily z realizace u pana Meduny si můžete prohlédnout na webu: https://energiezs.cz/realizace/fotovoltaicka-elektrarna-10-kwp-baterie-11-6-kwh-luzna/

Jak probíhalo vyřízení administrativy okolo zajištění fotovoltaiky?

21.9.2023 byla podána žádost o realizaci po dohodě s technikem. Veškerou administrativu zařizovala firma Energie ze slunce s.r.o.

Jak dlouho trvala realizace?

Realizace ve smyslu instalace panelů na střechu trvala dva pracovní dny. Osazení střídače, baterie a kompletní zapojení elektrických zařízení trvalo tři pracovní dny.

Kdy vám byly vyplaceny dotace a v jaké výši?

Dotace byla vyplacena dne 20.12.2023 ve výši 225 000 Kč.

Poznámka: Lhůty na vyplacení dotací jsou v řádu několika týdnů od zprovoznění. Tento krok ale nemá instalační společnost ve svých rukou, jedná se o záležitost Státního fondu životního prostředí, který má na starosti vyplacení dotace.

Vyskytly se při instalaci nějaké problémy?

Při instalaci žádné problémy nevznikaly. Před instalací byla kompletní realizace detailně zkonzultována s jednatelem společnosti. 

Dokážete spočítat, kolik platíte za elektřinu dnes a kolik jste platili před instalací FVE?

Podle spotřebované energie a teoretickém výpočtu spotřeby (dle údajů ČEZ) by měla úspora v korunách v ročním vyúčtování dělat asi úsporu 35 000 Kč. Ale musím ještě odečíst spotřebu nabíječky. 

Pozn. V úspoře není započtena úspora za pohonné hmoty. Vzhledem k tomu, že součástí instalace fotovoltaiky je i nabíjecí stanice pro elektromobily, lze další peníze ušetřit nabíjením elektromobilu přímo z FVE a jezdit tak na elektřiny vyrobenou z vlastní fotovoltaické elektrárny. 

Čtěte také: Důchodci mají nárok na elektřinu zdarma. Jejich děti si ale musí pořídit fotovoltaiku

Chcete i vy oslovit ověřenou firmu na instalaci fotovoltaiky, se kterou si můžete zajistit roční úspory na energiích v desítkách tisíc korun, tak jako pan Meduna? Obraťte se na společnost Energie ze slunce s.r.o. a získejte i vy vlastní zdroj elektřiny pro svůj dům.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *