Čtvrtek, 8 června
Shadow

Stárnoucí hokejisté, kteří Kladnu navrátili extraligovou příslušnost

„File:Jagr Panthers.jpg“ by Michael Wifall is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Roční přestávka bohatě stačila. Hokejové Kladno si během čtvrtečního podvečera opětovně vybojovalo extraligovou příslušnost. Postupovou euforii tradičnímu středočeskému mužstvu zajistila dokonalá kombinace dravého mládí a nenahraditelných zkušeností. Druhou skupinu tvoří několik stárnoucích veteránů, které vám záhy představíme. Dohromady nebezpečně atakují magickou dvousetletou hranici.

Stěpan Zacharčuk (34 let)

Přestože už dosáhl úctyhodného sportovní věku, v rámci našeho žebříčku zastává roli naprostého benjamínka. Ruský hokejový obránce Stěpan Zacharčuk donedávna brázdil ledová kluziště prestižní KHL, tamní prostředí nicméně definitivně opustil vinou obrovského skandálu. Navzdory pošramocené pověsti nezůstal bez zaměstnání příliš dlouho, začátkem minulého roku vyztužil defenzivní sekci Pardubic. Kladenským Rytířům během sezóny 2020/2021 vypomáhal formou hostování. Odehrál šestatřicet soutěžních zápasů a zaznamenal přitom patnáct plusových bodů. Vedení klubu se ho nepochybně pokusí udržet.

Jakub Suchánek (36 let)

Začátkem roku nečekaně opustil kabinu českobudějovického Motoru, který následky koronavirové krize hasil plošných snižováním finančních odměn. Protože namísto výše zmíněného řešení údajně zvolil možnost vyplacení kontraktu, coby svobodný hráč si zabalil kufry a záhy vyrazil vstříc druhé nejvyšší hokejové soutěži. V barvách kladenských Rytířů odehrál pětadvacet soutěžních zápasů a společně s ostatními vybojoval senzační postup mezi tuzemskou elitu. Uvidíme, jestli úspěšné spojení přečká nadcházející letní přestávku.

Vítězslav Bílek (37 let)

Sedmatřicetiletý Vítězslav Bílek je kovaným odchovanec kladenského hokejového klubu, kterému obětoval podstatnou část dosavadní profesionální kariéry. Zkušenému křídelníkovi zároveň nezůstala zapovězena ani cizina, napříč jednotlivými sezónami okusil finské, kazachstánské, německé nebo slovenské konkurenční prostředí. Přestože během sezóny 2020/2021 v barvách Rytířů ovlivnil pouze osmadvacet zápasů, nasbíral minimum kanadských bodů a celkově svými individuálními výkony příliš neoslnil, čtvrteční postupové oslavy si samozřejmě nenechal ujít.

Tomáš Plekanec (38 let)

Navzdory pokročilému sportovnímu věku byl osmatřicetiletý hokejový útočník Tomáš Plekanec klíčovou postavou základní části i následného play-off. Dohromady zaznamenal neskutečných jednapadesát kanadských bodů, jimiž mateřský celek opětovně nasměroval k vytouženému postupu mezi tuzemskou elitu. Zatímco minulou extraligovou sezónu obětoval brněnské Kometě, tentokrát už pravděpodobně zůstane věrný kladenským Rytířům.

Jaromír Jágr (49 let)

Každoročně posouvá hranice nemožného. Přestože zanedlouho oslaví padesáté narozeniny, sportovnímu důchodu bude hrdinsky vzdorovat i příští sezónu. Legendární hokejový křídelník Jaromír Jágr namísto zaslouženého odpočinku nadále buduje kladenské impérium a zároveň podává výkony, které jeho vrstevníkům vyrážejí dech. Olympijský vítěz letos naskočil do pětatřiceti soutěžních duelů, připsal si dvaadvacet kanadských bodů a výraznou měrou přispěl k senzačnímu postupu. Fanoušci se nemohou dočkat, až opětovně vyrazí vstříc extraligovým kluzištím. Doufejme, že koronavirová krize do té doby odezní a devětačtyřicetiletého veterána přivítají plné ochozy.

21 Comments

 • Karel Vintr

  Stařečci v čele s důchodcem Jágrem půjdou od porážky k porážce a pochopitelně vypadnou.

 • mira

  Muzete mit na Jagra rozdílne názory,ale jedna vec je jistá,je to hokejový fenomen,kdyz byla dcera malá a bylo Nagano,tak jsem ji zavolal,aby se dívala,ze takové nase mustvo uz nikdy neuvidí,letos vezmu vnuka az bude Jagr v Olomouci a reknu mu,divej se na to císlo 68,takového hráce uz nikdy neuvidís.hodne stestí Jardo,dekuji za ty krásné okamziky pri hokeji.

 • Jmenuju se také Jágr,jezdím na kole a moc dobře vím co je kondička a jak špatně a .náročně se drží krok s mladými.Kdo to nezažil neuvěří,Letos budu mít věkově jeho číslo dresu.Klobouk dolů Jardo.

 • Je to přesně tak jak tady už někdo napsal. Slyšel jsem spousty názorů, jak je namyšlený frajer, jak na to nemá, a že se jen předvádí atd… Tak asi takto: Jsem a budu zapřísáhlý KOMEŤÁK, ale to co dokázal Džegr to tady nedokázal nikdo. A stále je radost se na něho dívat. Když jsem ho viděl jak v roce 2019 v Brně měl na hokejce puk a druhou rukou dirigoval spokuhráče a potom dokázal přihrát – nádhera v tomto věku? skláním se. No a včera v 7 zápase finále o extraligu – za brankou si povodil dva jihlaváky jak malé kluky atd.. Prastě stále má na to. Náváže na sebe dva hráče a ještě přihraje- no a naplní stadiony – A VO TOM TO JE.

 • Pepa

  Kladno postoupilo tam kam patří. Pevně věřím, že se tam příští sezony udrží. Přeji hodně štěstí!!!

 • Miloslav Čihak

  Jardo si borec a na ty žvanily a rýpali kašli. Mnozí ani nevstanou z kanape. Ať hraješ klidně do 60 ti let

 • Jarda

  Napsáno naprosto přesně. Ještě bych vypíchnul tu jeho přihrávku na druhý gól, paráda.

 • Marta Zábrahová

  Jardo jsi super. Škoda ,že nejsem mladší. Rozhodně bych tě chtěla. Přeji zdraví a úspěchy.

 • Anonym

  Trochu respektu prosím, jasně mají své nejlepší dávno za sebou ale nevypovídá to spíš něco o stavu v jakém se nachází mládežníci?

 • Sámo

  Kup si elektrokolo a mladí ti nebudou stačit- to mě jenom tak napadlo v souvislostí s Jágrovou reklamou na eletrokola.

 • Klokan1905

  Určitě se na Jardu pojedu podívat do Pardubic takovej hokejista se jentk nenarodí,jeto ďábel se srdcem rytíře

 • Tomáš Jarotek

  I kdyby se jen před zápasem projel – bez helmy – po ledě, tak vstanu a budu tleskat ! Slyšeli jste rozhovor s touto legendou po 7.zápase se skvělou Duklou ? Paráda a absolutní respekt. Je mi příkladem v tom, co dělám – díky Jardo ! Viděl jsem tě jako žáčka na kladenském zimáku a těším se na příští extraligovou sezónu s tebou – ty nemusíš nic dokazovat ! Hodně zdraví a životní pohody !! Tomáš

 • Peter Virag

  Velika gratulace Jardo leti az z Canady fandim ti a celymu Kladnu super kdo umi ten proste umi klobouk dolu a at ti to hraje dalsi a dalsi roky Peter

 • František

  Sem Kladenak s Jardou sem se kdysi bavil a vím že je to pohodový chlapík, takže Jardo a kluci rytíři Kladenský hodně BOŽÍHO POŽEHNÁNÍ v extralize.

 • František

  Sem Kladenak s Jardou sem se kdysi bavil a vím že je to pohodový chlapík, takže Jardo a kluci rytíři Kladenský hodně BOŽÍHO POŽEHNÁNÍ v extralize.

 • Miroslav Tlach

  Jágr a cely tým Kladna dokázali nemožné vrátit se zpátky a je jedno jestli jak říkají s vyslouzilci a mladými hráči, pro mě jsou tito lidé neskutečný i borci a Jágr určitě ví, že tento celek bude muset setsskra doplnit, aby se udržel extralize a věřím, že se mu to povede Amy lidé ze středních Čech mu budeme vděčný, že ho ještě uvidíme hrát.

 • Pepa z Moravy

  Jarda je fenomén, takový hokejista se u nás už nenarodi, a klobouk dolů co dělá pro existenci hokeje na Kladně, to moc lidí vůbec netuší. Nevoní si sve ego, bez něj půjde kladenský hokej dolů vodou…kritici nesudte! Jen Bůh ho může soudit. Jardo celkově Ti přeji hodně štěstí nejen v hokeji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *