16/07/2024

By Steindy (talk) 14:39, 22 May 2017 (UTC) - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=59180863 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Britský fotbalový obránce Andre Wisdom se stal obětí násilného přepadení, po kterém skončil v nemocnici. Navzdory závažnosti zranění je jeho stav podle zahraničních médií stabilizovaný.
By
Steindy
 (talk) – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Britský profesionální fotbalista Andre Wisdom, který v současnosti kope za druholigový tým Derby County FC společně s hvězdným Waynem Rooneym, zažil během nedělního odpoledne hotové peklo. Při návštěvě příbuzných v Toxtethu se stal obětí násilného přepadení, přičemž jej pachatel nejen okradl, ale také ošklivě pobodal. Někdejší hráč Liverpoolu byl okamžitě převezen do nemocnice a navzdory závažnosti zranění se jej lékařům nakonec podařilo stabilizovat. Případem se již zabývá Merseysidská policie.

K události došlo krátce po vítězném klání

Anglická Premier League se po skončení koronavirové přestávky vrátila na scénu a stejný osud potkal také o třídu nižší Championship. Klub Derby County FC, který ještě nedávno vedl trenér Frank Lampard a v jehož barvách aktuálně nastupuje třeba populární útočník Wayne Rooney, během uplynulého víkendu změřil síly s Readingem a díky těsnému vítězství 2:1 neztrácí naději na lepší umístění v konečné tabulce. Do konce sezóny se ale nejspíš bude muset obejít bez zraněné opory svých obranných valů. Sedmadvacetiletý Andre Wisdom se stal v neděli odpoledne obětí násilného přepadení poté, co vylézal z auta při návštěvě příbuzných v Toxtethu.

Neznámý pachatel zaútočil bodnou zbraní, následně fotbalistu okradl a z místa činu zmizel. Sportovec skončil v nemocnici, kde se jej lékařům i přes závažnost zranění podařilo stabilizovat. Šokující zprávu v pondělí večer potvrdila jak hráčova sestra, tak i vedení Derby County prostřednictvím oficiálního webu se slovy, že se Wisdom naštěstí úplně zotaví bez trvalých následků. Policie po útočníkovi okamžitě zahájila pátrání.

Dosavadní sportovní kariéra napadeného fotbalisty

Andre Alexander Shaquille Wisdom s fotbalem začínal v mládežnických kategoriích Bradford City, kde si jeho nesporného talentu všimli skauti slavného Liverpoolu. Když na stole přistála konkrétní nabídka, rodiče rodáka z Leedsu samozřejmě neváhali a poslali chlapce na zkušenou mezi anglickou elitu. Šikovný obránce v barvách ‘Reds’ absolvoval i první krůčky mezi dospělými, nikdy se ovšem nedokázal napevno usadit v základní sestavě. Většinu času strávil na hostování, v roce 2017 pak řady svěřenců Jurgena Kloppa definitivně opustil a vydal se hledat štěstí do Derby County. Tam se stal velmi důležitým článkem týmu, dokonce si na čas vysloužil také kapitánskou pásku. Jeho přítomnost bude klubu, který vcelku pravidelně opanuje přední příčky Championship, pekelně chybět.

Zdroj: Mirror.co.uk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *