04/12/2023

"File:Sascha Zverev (9587260090).jpg" by Carine06 from UK is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Německý profesionální tenista Alexander Zverev se rozhodl podstoupit dobrovolnou dvoutýdenní karanténu, kterou ovšem porušil už několik hodin poté, kdy svůj srdečný záměr oznámil veřejnosti.
“File:Sascha Zverev (9587260090).jpg” by Carine06 from UK is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Když se řekne “dobrovolná čtrnáctidenní karanténa”, normální člověk si pod tímto slovním spojením představí dočasnou izolaci od ostatních. Německý profesionální tenista Alexander Zverev má v jazykovém vzdělání zřejmě mezery, protože ačkoli se k preventivní samotě veřejně zavázal, o několik hodin později jej oko pohotového fanouška mohlo zachytit na videu z bujarého večírku, kde si odstup od ostatních lidí rozhodně nedržel – ba naopak. Záznam pochopitelně unikl do médií a ‘Sascha’ se tak zařadil mezi další slavné sportovce, kteří z koronavirové krize vyjdou se značně pošramocenou pověstí.

Akce Novaka Djokoviće skončila naprostým fiaskem

Když úřadující tenisová jednička oznámila své záměry uspořádat charitativní sérii turnajů koronaviru navzdory, mnozí se k tomuto nápadu stavěli hodně skepticky. Jak se navíc později ukázalo, jejich obavy stály na reálných základech. Přítomní diváci absolutně nedodržovali bezpečnostní rozestupy (které v té době už nebyly povinné) a ani slavní tenisté jim na kurtech bohužel nešli příkladem. Do médií dokonce uniklo video, kde spolu Novak Djoković, Dominic Thiem a Alexander Zverev vesele skotačí na divokém večírku v centru Bělehradu.

Laxní přístup k pandemii se ovšem účastníkům Adria Tour krutě nevyplatil. Prvním nakaženým tenistou se stal Grigor Dimitrov, jehož následovali Borna Čorič, Viktor Troicki a nakonec i sám Djoković. Co se třiadvacetiletého Zvereva týče, tomu i celému jeho týmu vyšly testy negativně. Sportovec se s touto skvělou zprávou okamžitě pochlubil na sociálních sítích, přičemž se zároveň zavázal k dobrovolné dvoutýdenní karanténě, kterou mu doporučili samotní lékaři. Teď si určitě říkáte, jak dobré srdce to ten dvoumetrový mladík vlastně má. Jenže na první pohled dojemný příběh má nepříliš povedené pokračování.

Zverevova dobrá pověst padla jako domeček z karet

Rodák z Hamburku se během nedělního odpoledne zúčastnil večírku módního návrháře Philippa Pleineho, což dokládá video, které se objevilo na sociálních sítích. Ačkoli si hříšný sportovec okamžitě uvědomil závažnost situace a nejspíše donutil pořadatele akce, aby záznam okamžitě stáhl, pozornosti zahraničních novinářů už stejně neunikl. Stačil si jej totiž stáhnout pracovník prestižního deníku New York Times Ben Rothenberg, který ho fanouškům opětovně zpřístupnil. Ti na slavném tenistovi právem nenechali jednu nit suchou, kritiku pak samozřejmě připojili také někteří zástupci daného sportovního odvětví, kteří už tak nemohou přenést přes srdce, jakou Adria Tour napáchala škodu.

Jaké ponaučení z toho plyne? Když už hodláš lidi opíjet rohlíkem, alespoň se u toho nenech chytit.

Zdroj: Yahoo.com

Subscribe
Upozornit na

467 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
467
0
Would love your thoughts, please comment.x