23/04/2024

"File:Jagr Panthers.jpg" by Michael Wifall is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Přestože se pozornost českých fanoušků upíná hlavně k Extralize, v sezóně příští nás pikantní zápasy čekají i o třídu níž. Chance ligu zatraktivní několik stárnoucích hráčů s obrovskými zkušenostmi.
“File:Jagr Panthers.jpg” by Michael Wifall is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Jelikož hokejová sezóna 2019/2020 skončila vinou pandemie nového koronaviru předčasně, čeští fanoušci se již teď nemohou dočkat ročníku nadcházejícího. Přestože se jejich pozornost každoročně upíná především k nejvyšší Extralize, pikantní zápasy nás čekají také o třídu níž. První hokejovou ligu totiž zatraktivní několik stárnoucích hráčů s obrovskými zkušenostmi. Pokud jste v poslední době dění kolem hokejek a puků nijak zvlášť nesledovali, určitě vám přijde vhod krátká rekapitulace těch nejzajímavějších tváří, které se v Chance lize pravděpodobně objeví.

Jaromír Jágr – Rytíři Kladno

Extraligové stadiony se letos těšily nebývale vysoké návštěvnosti a především zápasy kladenských Rytířů byly v drtivé většině případů beznadějně vyprodány. Tuzemské fanoušky lákala přítomnost legendárního útočníka Jaromíra Jágra, který svůj mateřský tým vytáhl ze dna zpátky mezi elitu a svými výkony obstojně konkuroval i výrazně mladším kolegům. Když nastoupil na ledovou plochu, platil za rozdílového hráče. Několik duelů musel vinou špatného zdravotního stavu sice vynechat, i tak ale posbíral úctyhodných 29 kanadských bodů a vešel se do nejproduktivnější padesátky celé soutěže. Opětovnému sestupu o soutěž níž ovšem ani legendární pravé křídlo nakonec nezabránilo. Česká a slovenská média v posledních týdnech spekulovala, že Jágr opustí rodnou hroudu a bude i nadále brázdit extraligová kluziště. Pokud ano, půjde maximálně o spolupráci formou střídavého startu. Kladno totiž osmačtyřicetiletý hokejista a patriot opouštět nehodlá.

Jaroslav Bednář – HC Slavia Praha

Dobří holubi se vracejí. Jaroslav Bednář po dlouhých pěti letech znovu oblékne červenobílý dres své mateřské Slavie, ačkoli už chtěl kariéru profesionálního hokejisty dávno zabalit. Podle zákulisních zdrojů s prvoligovým týmem absolvuje letní přípravu a posléze sám uvidí, jestli se na pokračování po fyzické stránce ještě cítí. Co pro třiačtyřicetiletého útočníka se zkušenostmi z National Hockey League představuje asi největší motivaci hrát dál? Bezesporu naděje na nápravu pošramocené reputace. Před zmíněnými pěti lety totiž nedokázal zabránit sestupu z Extraligy a rád by svou bohatou sportovní cestu zakončil pravým opakem. Pro diváky pak bude přítomnost klubové legendy jen dalším pádným důvodem, proč Chance ligu sledovat.

Marek Tomica – HC Slavia Praha

Po boku Jaroslava Bednáře se slávistickým fanouškům opětovně představí také Marek Tomica, který zažil dva sestupy z Extraligy v horizontu posledních pěti let. Devětatřicetiletý útočník byl stejně jako jeho starší kolega u pražského zmaru v sezóně 2014/2015, následně si ty samé pocity zopakoval jako hráč pirátů z Chomutova. Těm zůstal věrný i během prvního ročníku v nižších patrech, nyní se však pokusí svému takřka mateřskému týmu pomoci zpátky na vrchol.

Michal Trávníček – HC Slovan Ústí nad Labem

Michal Trávníček byl až doposud ztělesněním klubové věrnosti. Ve službách Litvínova zažil dobré i zlé časy. Pamatuje například zlatý extraligový ročník 2014/2015, ale zároveň přispěl k letošnímu propadáku, který jen zázrakem neskončil sestupem do nižší soutěže. Vedení klubu prošlo po skončení základní části značnou obměnou a začalo pracovat na rekonstrukci neúspěšného týmu. Čtyřicetiletý útočník tento proces bohužel neustál a zamířil do sousedního Ústí nad Labem. Nebere to ovšem jako prohru, naopak se těší na nové výzvy a roli mentora mladších spoluhráčů, kteří se od zkušeného harcovníka mohou hodně naučit.

Jan Výtisk – HC Stadion Litoměřice

Hokejové Vítkovice chtějí stejně jako Litvínov zapomenout na nepovedenou sezónu a do bojů nadcházejících proto vedení klubu povolalo několik zkušených odchovanců v čele s hvězdným Romanem Polákem. Na druhou stranu ovšem překvapivě rozvázalo spolupráci s dosavadním kapitánem Janem Výtiskem. Ten mohl v osmatřiceti letech klidně se ctí ukončit kariéru, ale protože si život bez milovaného sportu nedokáže představit, na rok ještě podepsal v Litoměřicích, kde bude podobně jako Michal Trávníček předávat rady mladých spoluhráčům. Vousatý obránce a mistr Extraligy z roku 2016 má v tomto směru určitě co nabídnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *