23/06/2024

"File:Russia-Brazil 2018 (14).jpg" by Дмитрий Садовников is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Barcelona FC se ve snaze překonat krizi způsobenou pandemií nového koronaviru pravděpodobně rozloučí s několika hvězdnými fotbalisty. Zahraniční média už dokonce spekulují o konkrétních jménech.
“File:Russia-Brazil 2018 (14).jpg” by Дмитрий Садовников is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Zoufalá doba si žádá zoufalá opatření, která v žebříčku popularity určitě nezískají plný počet bodů, ale zajistí potřebou stabilizaci. Barcelona FC se ve snaze překonat krizi způsobenou pandemií nového koronaviru pravděpodobně rozloučí s několika hvězdnými fotbalisty. Zahraniční média už dokonce spekulují o konkrétních jménech, ačkoli si Černého Petra může vytáhnout prakticky kdokoli. Vedení klubu totiž dopředu avizovalo, že jistou budoucnost má pouze trojice hráčů a ostatní jsou “postradatelní”.

Philippe Coutinho

Osmadvacetiletý brazilský záložník je zřejmě nejhorší investicí Barcelony v novodobé historii. Před dvěma lety přicházel za astronomických 160 milionů eur a navíc s pověstí ofenzivního kouzelníka, na nové adrese ale vůbec nechytil a proto v průběhu minulého léta odešel na hostování do Bayernu Mnichov. Tam se sice neuvedl vůbec špatně a oslnil především v základní skupině Ligy mistrů, nicméně kvůli zranění si trvalý přestup bohužel nevybojoval. Philippe Coutinho tak míří zpátky do katalánského klubu, kde se ale nejspíš také dlouho neohřeje. přestože jeho prodejem Barcelona nezíská ani polovinu počátečního vkladu.

Ousmane Dembélé

Když už jsme nakousli téma nepovedených investic… Ani třiadvacetiletý Ousmane Dembélé se v barvách slavného klubu příliš neosvědčil. Během tří sezón odehrál jen minimum soutěžních zápasů, většinu času strávil na marodce a podle zákulisních zdrojů dokonce zanedbával životosprávu, což na jeho výkonech bylo pekelně znát. Domnělá náhrada za Neymara si ročně přijde na ohromných 300 milionů korun a když si tuto částku porovnáme s odvedenou prací, nedopídíme se pozitivního výsledku ani zhruba. Pokud se koronavirovou krizí postižená Barcelona skutečně chystá prodávat, jméno francouzského reprezentanta by na seznamu ohrožených zajisté nemělo chybět.

Antoine Griezmann

Přišel, viděl, stačilo, odchází. Tímto způsobem by se dalo jednoduše popsat roční angažmá dalšího francouzského útočníka na Nou Campu. Antoine Griezmann se pyšní skvělými statistikami z Realu Sociedad či Atlética Madrid, které jej vynesly mezi fotbalovou smetánku. Jenže po přesunu do Barcelony se víceméně trápí a ačkoli nastupuje vcelku pravidelně, herní styl úřadujícího mistra La Ligy mu zcela evidentně nesedí. Kolem devětadvacetiletého rodáka z Maconu se údajně motá Newcastle United FC, který s příchodem nového majitele získá prakticky neomezené finanční možnosti.

Arturo Vidal

Chilský záložník Arturo Vidal má v zádech několik zajímavých přestupních stanic. Kopal za Bayern Leverkusen, Juventus Turín nebo Bayern Mnichov. Před dvěma lety se dohodl na přesunu do Barcelony, kde sice nastupuje pravidelně, ale zároveň pobírá abnormálně vysoké peníze, které se v době rozsáhlé krize dávají těžko dohromady. Vedení katalánského klubu by se jihoamerického fotbalisty nejraději zbavilo v průběhu tohoto léta, načež by investovalo do šikovných mladíků s nižšími finančními nároky. Otázkou ovšem zůstává, jestli se vzhledem k výše zmíněným skutečnostem nějaký zájemce objeví.

Zdroj: Goal.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *