24/06/2024

"File:Jürgen Klopp at IAA 2019 IMG 0370.jpg" by Alexander Migl is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Davy fanoušků Liverpoolu slavily zisk mistrovského titulu v ulicích města koronaviru a bezpečnostním opatřením navzdory. Trenér Jürgen Klopp otevřeným dopisem nabádá k větší odpovědnosti.
“File:Jürgen Klopp at IAA 2019 IMG 0370.jpg” by Alexander Migl is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Liverpool FC si po dlouhých třiceti letech připomněl pocity, které čekají na vítěze anglické Premier League. Svěřenci Jürgena Kloppa si celkové prvenství zajistili se značným předstihem a nutno podotknout, že vzhledem k vývoji událostí se tak stalo naprosto zaslouženě. Fandové ‘Reds’ se hned v pátek večer vydali do ulic, aby náležitě oslavili zisk vymodlené trofeje. Bohužel tím ale naprosto ignorovali bezpečnostní opatření spojená s pandemií nového koronaviru a někteří jedinci se navíc dopustili i dalších zarážejících přečinů. Německý kouč k lidem promluvil prostřednictvím klubového webu a vyzval je k odpovědnějšímu chování, které pomůže chránit nevinné životy.

Divoký večírek se neobešel bez zásahu hasičů

Fanoušci Liverpoolu FC jakoby zapomněli na bezpečnostní opatření spojená s pandemií nového koronaviru a během pátečního večera utvořili ohromný dav, aby následně divoce oslavili zisk prvního mistrovského titulu po třicetiletém půstu. Tato spontánní akce nejenom že dokonale pošlapala snahu o minimalizaci sociálního kontaktu na území Velké Británie, kde vinou nemoci Covid-19 zahynulo téměř padesát tisíc, několik podnapilých jedinců se navíc dopustilo výtržnictví, fyzické konfrontace s policií a bohužel také zavinilo rozsáhlý požár, který je vyšetřován jako žhářství. K incidentu se pochopitelně vyjádřilo i vedení klubu, které si pochvalo důslednost 95 % fanoušků a naopak se distancovalo od neukázněných chuligánů, jejichž činy na Liverpool v časech zdravotnické krize vrhají neblahé světlo.

Jürgen Klopp byl chováním příznivců hodně zklamaný

Pokud bychom hledali hlavního strůjce liverpoolské pohádky se šťastným koncem, pak je to určitě Jürgen Klopp. Příchod třiapadesátiletého německého kouče před pěti lety odstartoval závod o znovuobjevení dávno zašlé slávy a jak se nyní ukazuje, zasetá semínka už se konečně mění v kýženou sklizeň. Rodák ze Stuttgartu se mezi fanoušky ‘Reds’ těší obrovské popularitě a někteří dokonce požadují, aby s ním klub uzavřel doživotní smlouvu. Jako všeobecně uznávaná persona se proto rozhodl promluvit k lidem ve chvíli, kdy jejich neuvážené chování dosáhlo vrcholu. Prostřednictvím otevřeného dopisu na klubovém webu nejprve zrekapituloval vše pozitivní, pak ale zabrousil i do méně příjemnějších vod.

Zkušený lodivod samozřejmě chápe, že fanoušci chtějí společně oslavit povedený ročník, který vyústil v celkové prvenství na půdě Premier League. Právě teď je ale mnohem důležitější ochrana nevinných životů a všech rizikových skupin, na něž dopadá pandemie nového koronaviru. Aby se zamezilo dalšímu šíření zákeřné nemoci, musejí si lidé sáhnout hluboko do svědomí a dodržovat přijatá bezpečnostní pravidla. Oslavovat se dá prý i bezpečnějším způsobem. Pokud navíc budou všichni důslední, na nefalšované radovánky společně s mistrovským týmem určitě brzy dojde. Doufejme, že slova Jürgena Kloppa nevyjdou vniveč.

Zdroj: Liverpool FC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *