25/04/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=88142614 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Těžkým časům definitivně odzvonilo. AC Sparta Praha se po pěti odehraných kolech hřeje na samotné špičce tabulky, jako jediná zatím nezažila hořkost porážky. Skvěle si vedou také jednotlivci.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Těžkým časům definitivně odzvonilo. AC Sparta Praha se po pěti odehraných kolech hřeje na samotné špičce průběžné tabulky, jako jediná ze všech účastníků Fortuna ligy zatím nepoznala hořkost porážky. Svěřencům Václava Kotala se nesmírně daří po týmové i individuální stránce. Pohled na dosavadní statistiky těch nejzásadnějších ofenzivních ukazatelů celé soutěže působí tak trochu jako předváděcí akce jediného klubu. Kdo do nového ročníku české nejvyšší soutěže vstoupil extrémně dobře naladěný? Odpovědí se dočkáte v následujících řádcích.

4. místo – Ladislav Krejčí

Poslední čtyři roky hájil barvy italské Bologni, vzhledem k chabým osobním statistikám a minimální herní vytíženost však zatoužil změnit prostředí. Začátkem srpna se osmadvacetiletého záložníka Ladislava Krejčího ujala pražská Sparta, jejíž fotbalovou školu kdysi absolvoval. Úvodní zápasy nového ročníku musel český reprezentant ze zdravotních důvodů vynechat, od svého oficiálního návratu na hrací plochu ovšem doslova září. Naposledy pomohl brankou a asistencí ke skalpu Příbrami. O týden dříve svou aktivitou nastartoval obrat v zápase proti Zlínu. Dohromady už má na kontě tři body, což na začátek rozhodně není špatné.

3. místo – Bořek Dočkal

Kontroverzní Guélor Kanga odešel a Sparta na středu hřiště sháněla adekvátní náhradu. Tu nakonec objevila ve vlastních řadách. Jednatřicetiletý Bořek Dočkal překonal vleklé zdravotní komplikace, objevil dřívější formu a s kapitánskou páskou na ruce přijal roli lídra za svou vlastní. Navíc se mu daří také z hlediska osobních statistik, zatím posbíral tři branky a dvě gólové asistence. Především jeho zásluhou už herní projev Pražanů zase dává smysl a v očích soupeřů budí zasloužený respekt.

2. místo – Lukáš Juliš

AC Sparta Praha se před třemi lety vydala cestou rozsáhlých investic do zahraničních posil, čehož s odstupem času nepochybně lituje. Všech naprosto zbytečných fotbalistů se zbavila teprve v průběhu nedávné letní přestávky a místo nich dala konečně příležitost talentovaným našincům. Mezi nimi jednoznačně vyčnívá Lukáš Juliš. Pětadvacetiletý útočník má za sebou povedené hostování v Olomouci, které ozdobil osmi přesnými zásahy. Na Letné si z hlediska osobní produktivity ještě polepšil. Po pěti odehraných kolech se zatím pyšní stejným počtem branek, díky čemuž zaujímá průběžné první místo v tabulce ligových střelců. Odchovanec chrudimské fotbalové školy se nadechuje k nejlepší sezóně své dosavadní kariéry.

1. místo – Adam Hložek

Ani všechny zahraniční posily Andrea Stramaccioniho nedokážou vyvážit kvality, které letenskému klubu propůjčuje talentovaný Adam Hložek. Osmnáctiletý útočník, reprezentant a také několikanásobný rekordman se napevno usadil v základní sestavě, důvěru trenérovi splácí takřka neskutečnými osobními statistikami. Navzdory nízkému věku kraluje produktivitě celé soutěže, dosud zkompletoval tři branky a shodný počet gólových asistencí. Pokud bude pokračovat v nastoleném trendu, Sparta už jej ve svých řadách určitě dlouho neudrží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *