19/07/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Marek Mazanec se mohl stát smutným hrdinou hokejového klání mezi Hradcem Králové a Libercem, které rozhodly až nájezdy. Přestože brankář nakonec slavil výhru, bizarní gól už z paměti jen tak nevymaže.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Český hokejový brankář Marek Mazanec se mohl stát smutným hrdinou extraligového utkání mezi Hradcem Králové a Bílými Tygry z Liberce, o jehož výsledku musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Přestože zkušený strážce svatyně nad šampionem loňské základní části oslavil cenné vítězství, bizarní brankou málem sám sebe (a vlastně i celý tým) připravil o veškerou radost. Co se vlastně přihodilo? V domnění dobře provedeného zákroku proti střeleckému pokusu Dávida Grígera se někdejší opora Plzně spokojeně postavila, načež ovšem neposedný kotouč pomalým tempem doputoval za brankovou čáru.

Sporný moment rozhodčím pořádně zamotal hlavu

Ačkoli se hokejový Hradec Králové na domácím stadionu postavil proti extrémně silnému protivníkovi, ledové kluziště opouštěl jako zasloužený vítěz. Svěřenci Vladimíra Růžičky sice dvakrát prohrávali, ještě během základní hrací doby ovšem dokonali senzační obrat. Favorizovaní Bílí Tygři Liberec měli plné ruce práce, aby před závěrečným hvizdem rozhodčího alespoň vyrovnali. To se jim nakonec podařilo a zápas tak dospěl do penaltového prodloužení. Právě během samostatných nájezdů se zrodil jeden z nejbizarnějších extraligových momentů posledních let.

S pukem se k brance Marka Mazance rozjel hostující Dávid Gríger, který svůj střelecký pokus nezakončil úplně šťastně. Neposedný kotouč se někdejšímu mládežnickému reprezentantovi nicméně odrazil od gólmanské výstroje, načež dopadl zpátky na hrací plochu a nepozorovaně se vplížil mezi tři tyče. Rozhodčí dlouho polemizovali nad tím, jak kuriózní situaci vyřešit. Zástupci obou celků poměrně hlasitě naléhali, každý pochopitelně zastával zcela odlišnou stranu názorového spektra. Úsměvy nakonec zmrzly Hradci, jelikož branka po důkladném posouzení platila.

Marka Mazance těšilo, že sporný nájezd neovlivnil výsledek zápasu

Domácí se nešťastným momentem nenechali vyvést z míry, na úvodní spornou trefu libereckého mužstva odpověděli hned dvakrát a uzmuli tak celkové vítězství v poměru 4:3. Devětadvacetiletý Marek Mazanec se během rozhovoru pro klubový kanál k hojně diskutované situaci přesto vrátil a s velmi odlehčeným tónem poskytl svůj názor. „Koukal jsem na rozhodčího, který nejdřív roztáhl ruce,“ začal odchovanec písecké hokejové školy. „Říkal jsem si, že je konec, a najednou gól. Je to kuriozita, nevím jak je to v pravidlech. Pan rozhodčí se bude muset podívat, aby se mi když tak příště omluvil, nebo abych já dal za pravdu jemu. Uvidíme, příště si raději budu hlídat puk a ne rozhodčího.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *