23/04/2024

By Вячеслав Евдокимов - fc-zenit.ru, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56099317 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

AC Sparta Praha ukončila působení v evropských pohárech, přičemž zahraniční konkurenci vzdorovala se ctí. Z hlediska individuálních statistik na klubové úrovni jednoznačně dominovali tito hráči.
By Вячеслав Евдокимов, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Přestože podzimní působení v evropských pohárech zakončila hubenou porážkou na domácím stadionu, zahraniční konkurenci po čas skupinové fáze vzdorovala přinejmenším statečně. AC Sparta Praha se při zpětném hodnocení dosažených výsledků rozhodně nemusí stydět. Díky dvěma zaslouženým skalpům skotského Celticu Glasgow brala třetí, nepostupové místo. Z hlediska individuálních statistik na klubové úrovni jednoznačně dominovali tito hráči.

3. místo – David Moberg Karlsson

Bronzovou medaili v rámci klubové produktivity na poli evropských pohárů zaznamenal David Moberg Karlsson. Šestadvacetiletý švédský fotbalista společně s Lukášem Julišem (k němuž se zanedlouho ještě dostaneme) utvořil vysoce kvalitní duo, které zasáhlo do všech šesti mezinárodních zápasů tohoto podzimu a navíc se podepsalo pod nemalým procentem gólových příležitostí letenského mužstva. Ačkoli odchovanec severského klubu IFK Göteborg zatím individuální statistiky na rozdíl od výše zmíněného kolegy ozdobil pouze minimem bodů, základní skupinu Evropské ligy díky dvěma finálním přihrávkám zakončil mezi nejproduktivnějšími sparťanskými hráči.

2. místo – Bořek Dočkal

Každý skalní fanoušek letenského mužstva pochopitelně zaznamenal, že výkony zkušeného kapitána Bořka Dočkala dosti kolísají. Dvaatřicetiletý kreativní záložník mnohdy patřil k nejhorším hráčům na trávníku, jindy ovšem naopak zazářil. Jinak tomu pochopitelně nebylo ani během podzimní cesty pohárovou Evropou, jíž ale odchovanec poděbradské fotbalové školy navzdory proměnlivosti herního projevu okořenil jednou brankou a třemi gólovými přihrávkami. V tabulce klubové produktivity tak zaujal stříbrnou příčku.

1. místo – Lukáš Juliš

Sparťanský útočník Lukáš Juliš dlouhou dobu kraloval tabulce nejlepších střelců celé pohárové skupiny, na stupních vítězů ale nakonec skončil těsně pod vrcholem. Šestadvacetiletý odchovanec chrudimské fotbalové školy nastřílel úctyhodných pět branek, výrazně tudíž zastínil spoluhráče a také drtivou většinu ofenzivních fotbalistů z ostatních mužstev. Kariéra několikanásobného mládežnického reprezentanta, která přitom ještě před dvěma lety neuvěřitelným způsobem stagnovala, nyní zaslouženě nabírá otáčky. Dalším důkazem hráčovy stoupající formy budiž sedm přesných zásahů v domácí nejvyšší soutěži.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *