19/06/2024

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Překvapení na závěr. AC Sparta Praha proti favorizovanému AC Milán postavila nezkušené mladíky, kteří navzdory nedostatku zkušeností rozhodně nezklamali. Někteří si hlasitě řekli o základní sestavu.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Obrovské překvapení na závěr. Ačkoli trenér Václav Kotal bezprostředně před čtvrtečním pohárovým utkáním avizoval jisté změny, že jeho AC Sparta Praha proti favorizovanému AC Milán nasadí sestavu tvořenou převážně nezkušenými mladíky mnohé překvapilo. Odvážný a také nesmírně riskantní tah se nakonec vydařil, improvizační jedenáctka byla italskému gigantovi přinejmenším vyrovnaným soupeřem. Někteří letenští fotbalisté si dokonce hlasitě řekli o základní sestavu.

Filip Souček

Když AC Sparta Praha přibližně před osmi měsíci investovala peníze do opavského Filipa Součka, značná část letenských fanoušků si nechápavě klepala na čelo. Úvod fotbalového ročníku 2020/2021 ovšem jasně ukázal, proč se tento obchodní tah z dlouhodobého hlediska opravdu vyplatil. Dvacetiletý záložník odehrál nemalé procento soutěžních zápasů, které okořenil kvalitními výkony. Výjimečné sportovní nadání předvedl zejména proti favorizovanému AC Milán. Ve středu hřiště určoval tempo, bojoval o každý balón a rozdával přesné přihrávky. Veškeré pochybnosti kolem jeho osoby už snad definitivně odvál vítr.

Matěj Polidar

Nesmírně sympatickým výkonem se během čtvrtečního fotbalového večera blýskl také Matěj Polidar. Dvacetiletý odchovanec příbramského klubu zaujal místo trápícího se Ladislava Krejčího a nutno podotknout, že mnohem zkušenějšího kolegu hravě strčil do kapsy. Neohroženě se dral směrem dopředu, zároveň ale nezapomínal plnit defenzivní úkoly. Pracovitostí, mladistvou dravostí a touhou rozhodovat velké zápasy si rozhodně řekl o základní sestavu. Uvidíme, jestli to trenér Václav Kotal vidí obdobně.

Adam Karabec

Teprve sedmnáctiletý Adam Karabec patří k nejvýraznějším odchovancům tuzemské fotbalové školy a nebýt podlomeného zdravotního stavu, během právě probíhající podzimní fáze sezóny by v barvách letenského áčka bezesporu nastupoval pravidelně. K povedenému vystoupení se ofenzivní záložník nadechoval také proti italskému AC Milán, kvůli obnovenému zranění z národního mužstva nicméně fotbalový trávník opustil předčasně a pravděpodobně tudíž nenastoupí ani proti Slovácku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *