23/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Vedení NBA pomalu ustupuje hráčům, kteří si až čtyřměsíční odloučení od rodiny a známých nedokáží představit. Uzavřený areál floridského Disney Worldu už může přijímat návštěvy.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Už na samotném počátku bylo jasné, že dokonalá izolace vůči okolnímu světu nevydrží věčně. Slova skeptiků se nakonec potvrdila, vedení zámořské NBA pomalu ustupuje hráčům, kteří si až čtyřměsíční odloučení od rodiny a známých nedokáží představit. Překonat psychicky náročné období má slavným basketbalistům částečně pomoci povolení návštěv. Ty musejí pochopitelně absolvovat lékařskou prohlídku, aby prokázali, že do uzavřeného areálu Disney Worldu nezavlečou nákazu. Po návratu domu je záhy čeká týdenní karanténa.

NBA ustupuje od zdánlivě nekompromisních pravidel

Pandemie nového koronaviru si celosvětově vyžádala už statisíce životů, přičemž největší počty obětí do dnešního dne zaznamenaly Spojené státy americké. Není tedy divu, že se představitelé tamních sportovních soutěží obávají hrozivých scénářů. Restartované ročníky NHL či NBA probíhají za doprovodu přísných bezpečnostních pravidel a navíc v totální izolaci od okolního světa. Basketbalisté obývají rozsáhlý komplex floridského Disney Worldu, kde musejí přežívat bez přátel a rodiny. To se ale podle zahraničních zdrojů brzy změní.

Vedení National Basketball League uničilo první zásadní ústupek, když hvězdných hráčům povolilo návštěvy. Ani přítomnost rodiny nebo blízkých přátel se však neobejde bez dodržování tří zásadních podmínek. Lidé zvenčí nesmějí být na první pohled nemocní. Své zdraví dále prokážou negativním testem na přítomnost nového koronaviru. V neposlední řadě na ně po návratu domů čeká povinná, sedmidenní karanténa.

Povolení návštěv neplatí pro všechny

Svým vstřícným krokem se členové vedení NBA snaží hráčům zpříjemnit až čtyři měsíce odloučení, které jim reálně hrozí. Na druhou stranu ovšem nezavírají oči před bezpečnostními riziky. Charakter zamýšlené návštěvy proto hraje zcela zásadní roli. Pokud se totiž basketbalista domluví například s masérem, tatérem, trenérem, agentem, kadeřníkem nebo osobním kuchařem, může si nechat zajít chuť.

Slavní sportovci uvolnění opasků vítají, veřejnost už ovšem nikoliv. Většina internetových diskutujících se totiž shoduje, že už se v případě povolení návštěv nemůžeme bavit o sociální bublině.

Zdroj: Sports Yahoo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *