23/04/2024

"File:Rio Ferdinand-en.JPG" by Илья Хохлов is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Rio Ferdinand komentoval spekulace, které se týkají Jadona Sancha a jeho případného přesunu do Manchesteru United. Legendární fotbalista na adresu mladíka nešetřil chválou.
“File:Rio Ferdinand-en.JPG” by Илья Хохлов is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Manchester United FC si před startem nadcházejícího ročníku vysnil příchod několika zvučných posil a na vrcholku seznamu potenciálních kandidátů se zcela nepochybně zabydlel mladičký Jadon Sancho. Ačkoli poslední zákulisní zprávy naznačují, že se německá Borussia Dortmund svého vynikajícího křídelníka pravděpodobně nevzdá, bývalý kapitán anglické reprezentace a rovněž dlouholetá opora Rudých ďáblů Rio Ferdinand míní, že právě takové hráče Ole Gunnar Solsjaer potřebuje. Odchovance Watfordu následně označil za vůbec nejlepšího mladého fotbalistu současnosti.

Místo odchodu nová a lepší smlouva s Dortmundem

Manchesteru United se navzdory nepovedenému startu povedlo zachránit sezónu, jíž zakončil na senzačním třetím místě. V ročníku příštím však vedení Rudých ďáblů míří ještě výš, pročež si především do ofenzivní sekce vysnilo několik hvězdných posil. Na samotném vrcholku seznamu se pak zabydlel dvacetiletý Jadon Sancho, který zaujal svými exkluzivními výkony v barvách Borussie Dortmund. Kolem talentovaného mladíka se motala řada významným celků, všem ale nejspíš zůstanou jen oči pro pláč. Syn přistěhovalců z Trinidadu a Tobaga totiž prodloužil kontrakt v Německu až do roku 2023. Získá tím i mnohem zajímavější finanční odměny.

Dortmund za jednu ze svých opor původně požadoval částku kolem 120 milionů eur, jíž musel případný zájemce nabídnout nejpozději do desátého srpna. K tomu však ze strany United bohužel nedošlo, takže všechno zůstává v podstatě při starém. Fanoušci tradičního účastníka anglické Premier League pochopitelně smutní, mezi nimi pak vyčnívá především legendární fotbalista v důchodu Rio Ferdinand.

Na světě prý není lepšího mladého hráče

Jeden z nejlepších obránců v historii fotbalu míní, že pokud se chce Manchester United FC vrátit zpátky na vrchol, musí během přestupových okének cílit na hráče světových kvalit. V rozhovoru pro britské rádio společnosti BBC došla řeč na Jadona Sancha a někdejší opora West Hamu United, Leedsu, Rudých ďáblů či anglické fotbalové reprezentace nešetřila chválou. Rio Ferdinand jej označil za vůbec nejlepšího mladého hráče současnosti, který vyniká snad ve všech myslitelných disciplínách.

Jednačtyřicetiletý rodák z Londýna následně pochválil trenéra Ole Gunnara Solsjaera, že výkonnostní křivku United konečně stabilizoval. Zároveň ale podotkl, že o fous slavnější celek z Manchesteru vždycky vynikal širokým kádrem složeným z velice kvalitních hráčů. Když tedy jedna hvězda odešla, okamžitě ji v základní sestavě nahradila další a oko diváka v konečném důsledku vůbec nic nepoznalo. Ferdinand rozhodně ví, o čem mluví. Sám totiž ďábly dovedl k šesti ligových titulům a jednomu prvenství v Lize mistrů.

Zdroj: BBC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *