23/06/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Prodloužené čekání na další ročník zámořské NHL přináší i jistá pozitiva. Extraligu díky tomu může posílit několik hvězdných hráčů. Hned se čtyřmi už jednali zástupci klubu HC Oceláři Třinec.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Výrazně prodloužené čekání na další ročník prestižní zámořské NHL přináší i jistá pozitiva. Českou Extraligu díky tomu může posílit hned několik hvězdných hráčů, kteří momentálně nemají do čeho píchnout. Rovnou se třemi hokejisty jednali zástupci třineckých Ocelářů a jednou už se jim dokonce dostalo kladné odpovědi. Pojďme si objekty zájmu slezského klubu postupně probrat.

Filip Zadina

Začněme významnou posilou ze zámoří, jejíž přítomnost už se zástupcům klubu podařilo vyjednat. HC Oceláři Třinec mohou počítat s dvacetiletým útočníkem Filipem Zadinou, který je kmenovým hráčem slavného Detroitu Red Wings. Tradiční účastník NHL kvůli abnormálně špatným výkonům v uplynulém ročníku nepostoupil do play-off, takže se musí smířit nejen s potupou, ale i nezvykle dlouhou pauzou.

Aby mladičký odchovanec pardubické hokejové školy nevypadl z herního rytmu, připojí se k úřadujícímu mistrovi české Extraligy (letos kvůli pandemii nového koronaviru korunovace neproběhla) a bude jeho barvy hájit přibližně do poloviny listopadu. Mládežnický reprezentant se slezskému celku upsal hlavně kvůli tamnímu asistentovi trenéra. Tuto funkci totiž vykonává jeho otec Marek.

Filip Hronek

Blízko dočasnému návratu do Čech má podle zákulisních zdrojů také hokejový obránce Filip Hronek, který je zároveň spoluhráčem výše zmíněného Filipa Zadiny. Rodák z Hradce Králové by samozřejmě mohl posílit domácí Mountfield, údajně však o jeho služby usilují také v Třinci. Není se ostatně čemu divit. Dvaadvacetiletý šikula patří k nejlepším mladým beků celé NHL, skvělými výkony se blýskl během loňského světového šampionátu na Slovensku. Navzdory své defenzivní pozici sbírá opora Detroitu Red Wings také poměrně štědrou porci kanadských bodů, čímž je pro vedení klubu nepostradatelný. Jeho přítomnost by Extraligu určitě velmi obohatila.

Lukáš Jašek

HC Oceláři Třinec hodlají využít situace a proto prý aktuálně dotahují příchod klubového odchovance Lukáše Jaška. Dvaadvacetiletý útočník má za sebou dvě povedené sezóny na farmě Vancouveru Canuck, velice brzy by však mohl nakouknout také do slavné NHL. Minimálně do listopadu se tak ale určitě nestane, jelikož ročník prodloužený koronavirovou pandemií stále ještě probíhá. Několikanásobný juniorský reprezentant potřebuje volné chvíle efektivně vyplnit. Návrat do mateřského celku by mu proto opravdu prospěl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *