19/06/2024

Zdroj fotografie: pexels.com

Finský hokejový brankář Tuukka Rask, který za normálních okolností hájí svatyni Bostonu Bruins, předčasně ukončil sezónu. Zdraví rodiny je pro něj přednější než netradiční boje o Stanley Cup.
Zdroj fotografie: pexels.com

Finský hokejový brankář Tuukka Rask, který za normálních okolností opanuje svatyni zámořského klubu Boston Bruins, se poněkud nečekaně rozhoupal k předčasnému ukončení právě probíhající sezóny NHL. Podle generálního manažera “Medvědů” zásadní roli sehrála především starost o rodinu. Sportovec chce být nablízku manželce a třem dětem, které nechce v dobách pandemie nového koronaviru zbytečně vystavovat riziku. Šance se tak blýskla nejen gólmanské dvojce Jaroslavu Halákovi, ale také mladičkému Danu Vladařovi, který doposud nastupoval pouze na farmě.

Rask se chce postarat o početnou rodinu, klub mu vyšel vstříc

Do brankoviště Bostonu Bruins neodmyslitelně patří Tuukka Rask, který je v rámci současného kádru jedním z nejdéle sloužících hráčů. Za mořem se poprvé představil v roce 2007, kdy střídavě nastupoval v NHL a také na farmě Medvědů. Dvě sezóny na to už si postupně budoval silnou pozici v hlavním týmu, nakonec zcela po právu vybojoval post klubové jedničky. Třiatřicetiletý strážce svatyně se může pochlubit jedním ziskem prestižního Stanley Cupu a celkem trojnásobnou účastí ve finále nejslavnější hokejové ligy světa. Letos však další spanilou jízdu skrze play-off bohužel nepodnikne.

Krátce před třetím zápasem prvního kola vedení Bostonu oznámilo, že Tuuka Rask už se v brance do konce této sezóny neobjeví. Sportovní ředitel Don Sweeney pak novinářům sdělil, že šikovného gólmana uvolnili na jeho vlastní přání. Ten chtěl údajně strávit co nejvíce času se svou početnou rodinou a zároveň minimalizovat rizika spojená s pandemií nového koronaviru.

Rozhodnutí rodáka z finského města Savonlinna sice mnohé zaskočilo, nicméně překvapení posléze zmírnila krátká rekapitulace jeho posledních výroků. Někdejší hráč klubu Ilves Tampere dlouhodobě kritizoval snahu o obnovení NHL. Nelíbila se mu epidemiologická situace ani bezpečnostní opatření v podobě absence diváků na stadionech. Zápasy dle jeho názoru postrádají onu jedinečnou atmosféru a působí spíše jako předražené exhibice.

Šance se mohou chopit rezervní brankáři

Tuukka Rask je pro letošní play-off zámořské NHL definitivně z kola venku, prázdné místo v brankovišti proto zaujal Jaroslav Halák. Pětatřicetiletý slovenský gólman se může pochlubit zajímavým životopisem, který čítá několik zámořských celků. Odchovanec bratislavské hokejové školy se však z nově nabité pozice jedničky mezi třemi tyčemi nemusí radovat dlouho. Záda mu totiž kryje mladičký Dan Vladař, který doposud trpělivě čekal na farmě v Providence, až po něm Boston Bruins konečně sáhne. Nyní tato chvíle konečně nastala a ačkoli momentálně sleduje spoluhráče pouze z lavičky pro nedostatek zkušeností, možná si první ostrý zápas do konce vyřazovacích bojů přeci jen připíše.

Zdroj: ESPN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *