16/07/2024

"File:Aleš Hruška 2018.jpg" by Антон Зайцев is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Plzeňská Viktoria po vzoru svého úhlavního nepřítele z pražského Edenu nenechala nic náhodě a prodloužila smlouvy se svými klíčovými postavami. Jejich jména jsme pro vás sepsali.
“File:Aleš Hruška 2018.jpg” by Антон Зайцев is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

FC Viktoria Plzeň se aktivně připravuje na další zběsilou honbu za titulem. V oblasti hledání nových posil však oproti oběma tradičním konkurentům z Prahy poměrně zaostává. K západočeské družině se připojili čtyři dopředu ohlášení hráči, čímž ale výčet neokoukaných tváří prozatím končí. Vedení klubu ale pochopitelně nelenilo a během posledních dnů prodloužilo smlouvy hned s několika fotbalisty, kteří se na trávnících osvědčili nebo v budoucnu ještě osvědčí. Jejich jména se dozvíte v následujících řádcích.

Aleš Hruška

Zkušený fotbalový brankář Aleš Hruška má za sebou tři sezóny ve službách klubu FC Viktoria Plzeň a nutno podotknout, že takto povedenou spolupráci si při podpisu smlouvy nepředstavoval snad ani on sám. Nové výzvy se odchovanec pražské Sparty chopil opravdu na výbornou, z brankoviště postupně vytlačil populárního Matúše Kozáčika a roli gólmanské jedničky vykonává dodnes. Někdejší hráč Viktorie Žižkov, Příbrami či Mladé Boleslavi se o budoucnost nemusí strachovat. V západních Čechách, kde zatím naskočil do 88 ostrých zápasů, prodloužil až do roku 2022.

Aleš Čermák

Adrián Guľa se nebojí sázet na mladé hráče a pětadvacetiletý Aleš Čermák je toho jasným důkazem. Ofenzivní záložník se konečně vymanil ze spárů podlomeného zdraví a ačkoli letos stihl odehrát jen dvacet ligových zápasů, okořenil svou přítomnost celkem šestnácti body za osm branek a stejný počet gólových asistencí. Z hlediska počtu bodů na jeden zápas kraloval celé Fortuna lize, prodloužení hráčské smlouvy až do roku 2023 si tedy vybojoval zcela po právu. Společně s Pavlem Buchou patří tento odchovanec letenského klubu k nejlepším mladým puškám České republiky, jeho jméno se hodně skloňuje s premiérovou pozvánkou do seniorské reprezentace.

Luděk Pernica

Svou pozici ve službách plzeňské Viktorie obhájil také třicetiletý obránce Luděk Pernica, který po vzoru Aleše Čermáka podepsal až do roku 2023. Rodák z jihomoravského města Boskovice není stabilním členem základní sestavy. Letos naskočil jen do sedmnácti ligových zápasů a další čtyři vystoupení si připsal v rámci evropských pohárů. Někdejší hráč brněnské Zbrojovky nebo Jablonce však podává velmi vyrovnané výkony, dokáže zaskočit i na netypických postech. Jako člověk na lavičku se trenéru Guľovi opravdu hodí.

Dominik Sváček

Prodloužení stávajícího kontraktu s klubem FC Viktoria Plzeň se dočkal i třiadvacetiletý brankář Dominik Sváček, který od svého přesunu z Klatov ještě ani jednou neměnil dres. V sestavě A-týmu se však doposud objevil pouze jednou, když v sezóně 2026/2017 vystřídal zraněného Petra Bolka. Talentovaný mladík bohužel dojíždí na obrovskou konkurenci, přes Aleše Hrušku (dříve Matúše Kozáčika) se do základní sestavy dostává jen velice obtížně.

Zdroj: FC Viktoria

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *