13/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Fotbalisté Premier League musejí dočasně omezit sdílení svých soukromých fotografií z letních dovolených prostřednictvím sociálních sítí. Důvodem jsou obavy ze skandálního odhalení porušení karantény.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Značné množství profesionálních fotbalistů neslevilo ze svých nároků ohledně letní dovolené a vyrazilo rovnou do víru tradičních, přeplněných destinací. Jelikož se úvodní zápasy jednotlivých soutěží proklatě blíží a organizátoři pochopitelně nechtějí podcenit bezpečnost, musejí hlavní aktéři po návratu podstoupit povinnou karanténu. Veřejnost je ovšem v tomto směru poněkud skeptická, protože poslední měsíce jasně ukázaly, že ne každá sportovní celebrita se v časech pandemie chová zodpovědně. Aby se předešlo zbytečnému mediálními lynči, bylo hráčům silně doporučeno vyvarovat se sdílení fotek ze zahraničních destinací prostřednictvím sociálních sítí.

Léto s nádechem strachu z šířící se nákazy

Když se pandemie nového koronaviru rozšířila prakticky po celém světě, mnohým bylo okamžitě jasné, že letošní letní dovolená se bude od těch předešlých značně lišit. Ačkoli průběh teplých měsíců zatím nejčernější z možných scénářů nenabídl a lidé se znovu vrhli do víru oblíbeného cestování, přední epidemiologové varují před přílišnou laxností vůči nově zavedeným pořádkům. Ta se bohužel projevuje napříč celou společností a nutno podotknout, že ani slavní sportovci nejdou ostatním vždy příkladem.

Několikrát jsme byli svědky nepochopitelného porušení karanténních opatření, ignorování bezpečnostních pravidel a také sypání si popela na hlavu ve chvíli, kdy dostal veřejný obraz dané osoby zcela zásadní ránu. Na druhou stranu nutno podotknout, že léto zatím mnoho skandálů tohoto charakteru naštěstí nenabídlo.

Svůj díl zásluh dost možná nese i doporučení představitelů anglické Premier League, kteří hráčům rozmluvili sdílení dovolenkových fotek skrze sociální sítě, pokud si klidu a pohody užívali v zahraničí. Důrazná promluva do duše měla zabránit zbytečnému mediálnímu lynčování, které by nastalo v případě porušení čtrnáctidenní karantény. Ta je na území Velké Británie po návratu z rizikových destinací (například Ibiza nebo Marbella) povinná.

Klid zbraní v Anglii střídá doutnající problém sousedního Skotska

Zatímco fotbalisté působící v nejslavnější lize světa zvládají letní období volna na jedničku, sousední Skotsko si se svými sportovními ikonami jednoduše neví rady. Případy porušení bezpečnostních pravidel se množí a zmínku stojí například tajná zahraniční cesta, jíž podnikl obránce slavného Celticu Glasgow. Boli Bolingoli zamlčel výlet do Španělska a po návratu se okamžitě zapojil do běžného procesu. Než ke skandálnímu odhalení došlo, stihl navíc ještě odehrát čtyři minuty víkendového klání. Skotská premiérka naprosto zuřila a pohrozila, že tamní fotbal může brzy vyfasovat červenou kartu.

Zdroj: Daily Mail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *