23/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Juventus FC připravuje rozsáhlou revoluci, jejíž první obětí se stal Maurizio Sarri. Zkušeného kouče může následovat několik fotbalistů, jejichž služby už jednoduše nejsou zapotřebí.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Pro většinu sportovních klubů na světě by prvenství v domácí nejvyšší soutěži znamenalo obrovský úspěch – tím spíše, pokud jde o devátý skalp za sebou. FC Juventus však dlouhá léta marně touží po úspěchu na poli evropských pohárů a protože ani letošní tažení Ligou mistrů nevyšlo, rozhodlo se začít jednat. Starou dámu opustil trenér Maurizio Sarri, jehož místo následně obsadil Andrea Pirlo. Podle zákulisních zdrojů může legendární záložník odstartovat převrat, který odnese hned několik hvězdných hráčů. O kom se v zahraničí konkrétně mluví, se dozvíte hned záhy.

Gonzalo Higuaín

Svého času patřil Gonzalo Higuaín mezi nejlepší fotbalové útočníky planety. Utvořil stále platný rekord italské Serie A v počtu vstřelených branek za sezónu, dvakrát byl zvolen členem ideální sestavy Evropské ligy a životopis navrch ozdobil mnoha cennými trofejemi. Kde však dnes ty loňské sněhy jsou. Dvaatřicetiletý rodák z francouzského města Brent, který kvůli dávnému rodinnému stěhování reprezentuje Argentinu, se v posledních letech spíše trápí. Uplynulou sezónu okořenil pouze osmi přesnými zásahy a výrazně tak přiživil spekulace, že Juventus FC brzy opustí. Protože někdejší hráč Realu Madrid či Neapole může na obnovení dávno zašlé slávy nejspíš zapomenout, přesun do zámořské MLS se zdá býti rozumným vyústěním bohaté kariéry. Vyloučen není ani fotbalistův návrat do mateřského klubu CA River Plate.

Daniele Rugani

Po prodělané nemoci COVID-19, jíž způsobuje nový typ koronaviru, musí fotbalista Daniele Rugani čelit další těžké zkoušce. Stará dáma se pod vedením nového kouče nadechuje k zásadním personálním změnám a o šestadvacetiletého obránce příliš nestojí. Popravdě se není čemu divit. Rodák z italského města Lucca žil s nálepkou extrémně talentovaného hráče, kterou však zatím nedokázal reálně potvrdit. Letos naskočil jen do deseti ostrých zápasů a ani v letech minulých to nebyla žádná sláva. Pokud vedení klubu Juventus FC obdrží adekvátní nabídku, pravděpodobně na ni bez dlouhého otálení přistoupí.

Aaron Ramsey

Do světa velkého fotbalu pronikl skrze mateřský Cardiff City, dlouhých jedenáct let hájil barvy londýnského Arsenalu a nyní má v zádech jednu sezónu za Juventus FC. Další už ale nejspíš nepřidá, protože italská anabáze Aarona Ramseyho se podle zahraničních médií chýlí ke konci. Rodák z Walesu během onoho posledního ročníku nastupoval většinou ze střídačky, navíc svými výkony vyloženě neoslnil. Trenér Maurizio Sarri s ním ještě tak nějak počítal, Andrea Pirlo už ovšem nikoliv. Situace pro dvojnásobného vítěze anglického superpoháru nevypadá dobře.

Sami Khedira

Jdeme do finále. Starou dámu může v následujících týdnech opustit také třiatřicetiletý záložník Sami Khedira. Německého reprezentanta trápí četná zranění a s nimi spojená mizivá herní vytíženost, takže se nabízí štiplavá otázka, jestli se jeho přítomnost nestala spíše přítěží. Vedení klubu údajně zvažuje předčasné ukončení kontraktu, které by se stalo vysvobozením pro obě strany. Někdejší hráč mateřského Stuttgartu či Realu Madrid určitě nezůstane volný dlouho, o jeho služby prý panuje zájem v Turecku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *