24/06/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83160209 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Český fotbalový útočník Michael Krmenčík si po osmi měsících půstu konečně připomněl radost ze vstřelené soutěžní branky. Někdejší opora klubu FC Viktoria Plzeň přispěla k drtivé výhře Brugg.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Čekání bylo vážně neskutečně dlouhé. Mnozí fanoušci už ani nedoufali, že k tomuto okamžiku vůbec kdy dojde. Český fotbalový útočník Michael Krmenčík si po osmi měsících nepříjemného půstu konečně připomněl radost ze vstřelené soutěžní branky. Někdejší opora klubu FC Viktoria Plzeň gólově přispěla k drtivé výhře Brugg nad Waasland-Beveren, ačkoli se na trávníku objevila až v průběhu druhého poločasu. Samozřejmě nelze očekávat, že jeden úspěch dokáže pozici reprezentačního kanonýra trvale vylepšit. Každopádně se však jedná o jakýsi náznak lepších časů, které nedočkavě buší do vrátek.

Povedená hlavička ukončila několikaměsíční trápení

Na domácí scéně platil sedmadvacetiletý Michael Krmenčík za elitního útočníka s obrovským nasazením, společně s dalšími hráči navíc vedl tabulku ligových střelců. FC Viktoria Plzeň na něm stavěla všechny ofenzivní akce, byl prakticky nepostradatelnou součástí základní sestavy. Přechod do nového prostředí nicméně nevstřebal ideálně. Vedení úřadujícího šampiona belgické nejvyšší soutěže házelo vinu nejprve na značné rozdíly mezi oběma evropskými soutěžemi, postupem času se však i tento argument ukázal jako lichý. Rodák z Kraslic dostával čím dál tím méně prostoru a jelikož zlepšení situace nepřinesl ani start nového ročníku, média jej označovala za horkého kandidáta na brzké stěhování.

Důležitý záblesk naděje přineslo až sobotní ligové utkání proti Waasland-Beveren, jež fotbalista ozdobil krásnou hlavičkou. Díky skvělému vybídnutí ukrajinského spoluhráče Eduarda Sobola v 84. minutě upravil skóre na konečných 4:1. Následovala nezměrná a zcela pochopitelná radost, protože přesně tento okamžik trojnásobný mistr české nejvyšší soutěže vyhlížel dlouhých osm měsíců.

Nad Krmenčíkovou budoucností visí otazníky i nadále

Přestože Michael Krmenčík postrádá herní praxi, trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý mu pro zápas se Slovenskem vyslovil důvěru. Navzdory početné družině skeptických fanoušků se odchovanec klubu TJ Kraslice střelecky prosadil a učinil tak první zásadní krok ke zlepšení svého projevu. Jestli páté kolo belgické Jupiler League zažehlo pochodeň naplno, je nyní těžké soudit. Krmenčík na hřiště přeci jen přicházel až jako střídající hráč, což platí pro většinu jeho ostrých zápasů po změně dresu. Dokáže přesvědčit vedení klubu, že kvalitní výkony může odvádět pravidelně a není jenom fotbalistou do počtu? Nechejme se překvapit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *