23/07/2024

By Hockey-History.com - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=22528263 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Hokejová Chance liga v nadcházející sezóně představí řada legendárních veteránů, kteří nepochybně zvýší atraktivitu celé soutěže. Jaromíra Jágra a Michala Trávníčka doplnila další slavná jména.
By Hockey-History.com – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroJ: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Přestože je Chance liga až druhou nejvyšší hokejovou soutěží v České republice a výrazné pozornosti tuzemských fanoušků se tudíž za normálních okolností netěší, ročník 2020/2021 se pravděpodobně vymkne běžným standardům. Proč? Nabídne totiž nebývalé množství legendárních hráčů za zenitem, kteří buďto finišují kariéru nebo klubům touží pomoci k postupu do vyšších pater. Jména jako Jaromír Jágr, Michal Trávníček nebo Radim Kucharczyk byla oficiálně potvrzena už na začátku letní přípravy. Bezprostředně před startem nového ročníku se však plejáda slavných veteránů ještě rozrostla. Koho můžeme na ledové ploše teď, když soutěž konečně odstartovala, pravidelně sledovat?

Jaroslav Bednář

Český hokejový útočník Jaroslav Bednář už to měl dle vlastních slov dávno zabalit, ačkoli z hlediska výkonnosti a produktivity ještě rozhodně nepatří do starého železa. Třiačtyřicetiletý rodák z Prahy během minulého ročníku oblékal dres druholigového Vrchlabí, jemuž důvěru splatil neuvěřitelnými osmašedesáti kanadskými body. Někdejší hráč Helsinek, Los Angeles King, Floridy Panthers, Davosu, Lugana či Avangardu Omsk se pyšní řadou úspěchů. Sestup milované Slavie k nim ale rozhodně nepatří. Právě kvůli nepříjemným vzpomínkám a touze napravit chyby se Bednář ještě naposledy vrátil do mateřského prostředí a doufá, že klubu pomůže k opětovné cestě na vrchol.

Petr Vampola

Jakoby těch veteránů neměla dost. Ačkoli je soupiska klubu HC Slavia Praha tvořena převážně mladými a talentovanými hráči, naleznete v ní i značné množství zkušených matadorů. Červenobílý dres kromě Jana Nováka, Marka Tomici, Jiřího Doležala a Jaroslava Bednáře znovu oblékne také Petr Vampola. Osmatřicetiletý útočník a rovněž světový šampion z památného roku 2010 se v Praze objevil už minulý rok, od konce ledna ovšem pomáhal kladenským Rytířům k udržení mezi tuzemskou elitou. Jelikož tato snaha vyšla vniveč, vrátil se zpět na místo, kde loni posbíral celkem šestatřicet kanadských bodů. Někdejší opora Vsetína, Liberce, Plzně či ruského Čeljabinsku se do zaslouženého hokejového důchodu ještě nechystá, naopak touží po návratu do Extraligy.

Tomáš Plekanec

S podobnými ambicemi jako oba výše zmínění pánové do Chance ligy přichází také sedmatřicetiletý Tomáš Plekanec, který posílí mateřské Kladno. Dlouholetý útočník zámořského klubu Montreal Canadiens se po roční spolupráci rozloučil s brněnskou Kometou, k čemuž jej vedly osobní důvody. Chtěl být totiž nablízku nemocné mamince, což s neustálým dojížděním na druhý konec republiky bohužel nejde dohromady. Jelikož si ale někdejší reprezentační kapitán nedokáže představit život bez hokeje, upsal se na dva roky právě klubu z rodného města. Toho už do Extraligy jednou dotáhl, třeba se mu to podaří i napodruhé. Jak naznačil úvodní zápas nové sezóny, který skončil drtivým vítězstvím Rytířů a právě Plekanec se blýskl třemi kanadskými, kvalitu na to rozhodně stále má.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *