23/05/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, Zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha se na opětovném startu ligy bude muset obejít bez Petera Olayinky. Jde o nepříjemnou ztrátu, ale zároveň i přípravu na hráčův očekávaný odchod do zahraničí.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0,
Zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha se na opětovném startu ligy bude muset obejít bez svého hvězdného záložníka Petera Olayinky. Nigerijec si minulou středu tréninku zlomil lýtkovou kost, následně prodělal operaci a minimálně tři měsíce se na fotbalové trávníky nepodívá. To je pro Jindřicha Trpišovského na první pohled skutečně výrazná komplikace. Z druhé strany se však může dopředu připravit na dobu, až hráče kvůli přestupu do zahraničí (a ten nepochybně přijde) ztratí definitivně.

Provod, Oscar nebo Hellebrand si zaslouží šanci

Čtyřiadvacetiletý Peter Olayinka jednoznačně patří k těm nejschopnějším mužům, jimiž Sešívaní aktuálně disponují. Jeho jméno vzbuzovalo respekt dokonce i v řadách zahraničních soupeřů typu Inter Milán, Borussia Dortmund či Barcelona. Díky skvělým výkonům v Lize mistrů si nigerijský záložník vysloužil pozornost na přestupovém trhu a mnozí se divili, že “za lepším” neodešel už během zimní přestávky.

Vedení Slavie ho sice tehdy ještě udrželo, jenže je nadmíru jasné, že tento stav nevydrží věčně. Pokud tedy doposud nebyla ideální situace pro vyzkoušení potenciálních náhradníků, nastala právě teď. Rodák z Ibadanu si na tréninku zlomil lýtkovou kost a bude minimálně tři měsíce mimo hru. Kdo jej v základní sestavě nahradí?

Budeme vycházet ze scénáře, že Slavia při výběru sáhne do vlastních zdrojů. Pak se logicky nabízí třiadvacetiletý Lukáš Provod, jenž zaujal už během přípravy a na jaře byl třikrát nasazen od první minuty. Určitě si zaslouží svou pozici v týmu ještě o něco vylepšit.

Kromě Provoda by na trávník mohli nakouknout také Oscar Dorley (21) s Patrikem Hellebrand (20). Ani jeden sice není typickým křídlem, nicméně když přijde šance nastoupit v hlavním týmu, kdo by se o ni nepopral na jakékoli pozici. Určitě nebudou pro Jindřicha Trpišovského první volbou, ale jako alternace za Provoda určitě poslouží znamenitě.

Sešívaní by ligu dávno ukončili

Česká republika už dva měsíce čelí zákeřnému koronaviru a kvůli vládním restrikcím museli občané této země dočasně najet na nový životní standard spočívající v omezování volného pohybu, svobody podnikání, kultury a také sportu. Zatímco většina sportovních soutěží čekání na lepší zítřky předem vzdala, fotbalová Fortuna liga se může vrátit s úderem 25. května.

To se však nelíbí představitelům Slavie a hlavně velkému šéfovi Jaroslavu Tvrdíkovi, jenž by sezónu už dávno definitivně zabalil. Prý jde o zbytečné bezpečnostní riziko a pokud by navíc dle jeho názoru čněly na špici tabulky Sparta s Plzní, vedení ligy by nad ukončením neváhalo ani vteřinu. Hlavní tým Sešívaných se každopádně připravuje na tuhý boj o titul, který mu Západočeši určitě nedají zadarmo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *