23/04/2024

Autor: Кирилл Венедиктов - Soccer.ru, CC BY-SA 3.0, Zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Už v polovině května se má rozběhnout Premier League, což ale ne všichni fotbalisté vítají. Kupříkladu obránce Newcastlu United Danny Rose si připadá jako pokusná krysa.
Autor: Кирилл Венедиктов – Soccer.ru, CC BY-SA 3.0,
Zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Německá Bundesliga se po dlouhé pauze představila už minulý víkend, anglickou Premier League to samé čeká v polovině června. Ne všichni se ovšem zpátky do práce těší. Pro ostrá slova nešel daleko třeba obránce klubu FC Newcastle United Danny Rose, podle něhož jsou fotbalisté takovými laboratorními krysami, na kterých se zkoumá, jestli pandemie koronaviru dovolí alespoň částečný návrat do normálních kolejí.

Danny Rose jako “reprodrozd” povstání

Pandemie nového koronaviru si na území Velké Británie vyžádala už téměř 36 tisíc obětí z celkového počtu 250 tisíc potvrzených případů nákazy. Ani tato vysoká čísla ovšem nebrání tamní vládě, aby začala s postupným rozvolňováním přijatých restrikcí. Fotbalová Premier League se má kupříkladu vrátit někdy v polovině června, což ne všichni její aktéři vítají.

Role “reprodrozda” (pozn. Jennifer Lawrence ve filmové sérii Hunger Games; hlavní tvář odboje proti Kapitolu) se pak v rámci povstání proti opětovnému startu slavné ligy chopil Danny Rose. Devětadvacetiletý obránce Newcastlu United už před týdnem ostře kritizoval chaotické počínání britské vlády. Tentokrát jako host v podcastu zmínil, že si připadá jako laboratorní krysa či součást experimentu s nejasným výsledkem.

Zdraví hráčů prý nikoho nezajímá

Danny Rose si ve zmíněném rozhovoru rovněž postěžoval, že lidem vadí vysoké finanční odměny hráčů za nicnedělání a proto je aktuálně ženou zpátky na fotbalové trávníky. On však nechce riskovat vlastní zdraví jenom kvůli tomu, aby ostatním udělal radost. Stejně tak si myslí, že je bezpečnost všech obyvatel nadřazena zábavě.

Hodně podobné stanovisko jako rodák z Doncasteru zaujal i jednatřicetiletý útočník Troy Deeney, jenž se odmítl zapojit do tréninkového procesu svého Watfordu. Údajně se tak rozhodl, aby chránil syna. Ten od narození trpí respiračními problémy a patří tudíž do ohrožené skupiny.

Zdroj: Skysport

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *