24/06/2024

"File:FIFA WC-qualification 2014 - Austria vs. Germany 2012-09-11 - Marc-André ter Stegen 01.JPG" by Michael Kranewitter is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Zoufalá doba si žádá zoufalá opatření. Barcelona je prý kvůli koronavirové krizi ochotna prodat většinu svých hráčů. Výjimku tvoří jen Lionel Messi, Frenkie de Jong a Marc-André ter Stegen.
“Penya Barcelona in Berlin @ Zukunft” by Libertinus is licensed under CC BY-SA 2.0  / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Zoufalá doba si žádá zoufalá opatření. Toho se zřejmě drží představitelé fotbalové Barcelony FC, kteří podle americké televize ESPN hodlají nabídnout k prodeji drtivou většinu svých hráčů. Ochranou ruku údajně drží pouze nad hvězdnou trojicí, kterou vám v následujících řádcích představíme.

Frenkie de Jong (Nizozemsko, 22 let)

Pandemie koronaviru zapříčinila, že ani slavní fotbalisté v barvách katalánské Barcelony nemají budoucnost jistou. Najdou ale samozřejmě i výjimky. Tu první představuje dvaadvacetiletý nizozemský záložník Frenkie de Jong, který do kádru úřadujícího mistra La Ligy přestoupil teprve na začátku minulého roku za 86 milionů eur (2,2 miliardy korun).

Mladík si prakticky okamžitě našel cestu do základní sestavy. V aktuálním, přerušeném ročníku zatím naskočil do 26 zápasů, vstřelil dvě branky a další dvě přihrál. Jelikož je považován za nástupce slavné generace nizozemských fotbalistů, nemá Barcelona důvod se jej zbrkle zbavovat.

Marc-André ter Stegen (Německo, 27 let)

Michael Kranewitter, CC BY-SA 3.0, Zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Když se Barcelona rozešla se svou dlouholetou oporou mezi třemi tyčemi Víctorem Valdésem, média okamžitě spekulovala, kdo po něm pomyslnou štafetu převezme. Divokou kartu si nakonec vytáhl německý brankář Marc-André ter Stegen, pro něhož se jednalo o první angažmá mimo domácí scénu.

Odchovanec klubu Borussia Mönchengladbach podepsal pětiletý kontrakt a fanoušci si dnes už jen těžko dokáží představit, že o svého sedmadvacetiletého šikulu přijdou. Je totiž jedním z mála, který si stabilně drží výkonnost na hodně vysoké úrovni, během sezóny 2017/2018 například pouze dvakrát okusil hořkost porážky. To o jeho kvalitách leccos vypovídá.

Lionel Messi (Argentina, 32 let)

Spojení Lionela Messiho a Barcelony, zdá se, nedokáže zpřetrhat ani koronavirus. Šestinásobný vítěz Zlatého míče a držitel několika světových rekordů má budoucnost zajištěnou a odejít může jedině tehdy, pokud o to vedení sám požádá. Až se tak opravdu stane, nevybere si za nové působiště žádný jiný evropský celek. Láska ke klubovým barvám, v nichž doposud strávil dvacet let, mu to jednoduše nedovolí.

Zdroj: ESPN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *