19/07/2024

"File:20171114 AUT URU 4550.jpg" by Ailura is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Newcastle United FC čekají opravdu zásadní změny. Do aktuálně třináctého klubu tabulky Premier League má připlout nový majitel a s ním i pořádný balík peněz. Očekávají se velké přestupy.

Newcastle United FC čekají zásadní změny. Do aktuálně třináctého klubu tabulky Premier League má připlout nový majitel a s ním i pořádný balík peněz. Skupina kolem saúdskoarabského korunního prince se jistě nespokojí se současným umístěním i podobou sestavy, takže kolem léta by mohl začít vznikat projekt nových Galácticos, tentokrát pro změnu v anglickém prostředí. A že jména se skloňují opravdu zvučná.

Gareth Bale (30 let, Real Madrid)

“File:Gareth Bale sacando cornet.JPG” by Ruben Ortega is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Horkokrevný Velšan by zdánlivě nemohl být spokojenější. Už sedmým rokem kope za slavný Real Madrid, každý měsíc mu na bankovním účtu přistanou astronomické peníze a na nedostatek popularity si taktéž nemůže stěžovat. Jenže tahle spolupráce začala před několika měsíci pořádně skřípat a podle zákulisních zdrojů se ji jen tak slepit nepodaří.

Sám Gareth Bale už to chtěl nesčetněkrát zabalit, vždycky ale poslední chvílí vycouval. Nyní je prý pevně rozhodnut, že potřebuje změnu. Dokonce se hovoří o fotbalistově návratu do Velké Británie, kde se o slovo pochopitelně hlásí Tottenham Hotspurs, ale také ambiciózní projekt Newcastlu United. Bale by mohl představovat první díl skládačky nezměrné hodnoty.

Antoine Griezmann (29 let, Barcelona)

V Barceloně se ještě ani pořádně neohřál a už se začíná spekulovat o jeho případném přestupu. Francouzský reprezentant Antoine Griezmann svou kariéru profesionálního fotbalisty spojil výhradně se Španělskem, kde válel především za Atlético Madrid.

Po svém přesunu do katalánského klubu ovšem kvůli obrovské konkurenci nedostává tolik prostoru, kolik by si zasloužil. Jak se navíc nedávno dozvěděl, pro vedení je stejně jako drtivá většina hráčů nahraditelný. Proč tedy soupeřit s Lionelem Messim, Luisem Suárezem, Ousmanem Dembélé nebo mladým Ansu Fatim, když Newcastle United FC vysílá poměrně jasné signály?

Edinson Cavani (33 let, PSG)

“File:20171114 AUT URU 4550.jpg” by Ailura is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Antoine Griezmann je sám o sobě velkou palebnou silou, v kombinaci s Balem ani nemluvě. Newcastle United chce s podporou zámožného majitele však zajít ještě dál. Do hledáčku anglického klubu se dostal Edinson Cavani, toho času působící v Paris-Saint Germain.

Rodák z Uruguaye má i v pokročilém věku stále co nabídnout. Disponuje zkušenostmi, skvělým zakončením a také tahem na branku. Potenciální soupeři se už teď třesou strachy a modlí se, aby se hvězdné trio nedočkalo složení.

Phillipe Coutinho (27 let, Bayern Mnichov)

By Oleg Bkhambri (Voltmetro) – Own work, CC BY-SA 3.0,
Zdroj: Wikipedia Commons
/ Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Pojďme se ještě naposledy zasnít a dokončit seznam hvězd, které by Newcastle United před startem dalšího ročníku Premier League rád ulovil do svých sítí. Útočníky jsme si zmapovali poměrně detailně. Podporu ze zálohy si pak možná vezme na starosti věčný cestovatel Philippe Coutinho.

Brazilec se zatím snad jen kromě Liverpoolu nikde neusadil na delší dobu. Za Inter Milán odehrál všeho všudy jednu sezónu, podobně nevýraznou stopu zanechal i v Barceloně. Po loňském přestupu do Bayernu Mnichov se ale výkonnostně hodně zlepšil a dokázal všem pochybovačům, proč za něj kluby ochotně vyplácejí tak obrovské částky. Jestli se bude opět po roce stěhovat, záleží čistě na kvalitě závazné nabídky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *