24/06/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Předčasné ukončení sezóny by jim vzhledem k umístění v tabulce hrálo do karet, oni však řekli hlasité NE. Vedení druholigového klubu Leeds United FC chce ročník dokončit za každou cenu.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Anglické fotbalové soutěže po vzoru svých evropských “bratrů” připravují plán, na základě něhož dojde k dokončení sezóny za minimálního bezpečnostního rizika pro hlavní aktéry. Přestože z řad hráčů i trenérů se ozývají spíše negativní názory, šéf druholigového klubu Leed United FC Angus Kinnear říká, že jiná možnost vzhledem k vývoji v okolních zemích neexistuje.

Nedokončení sezóny by prý bylo národní ostudou

Pokud má někdo zájem na předčasném ukončení fotbalového ročníku v Anglii, pak je to určitě klub Leeds United FC. Ten totiž krátce před nucenou pauzou způsobenou pandemií nového koronaviru odskočil o jeden bod Fulhamu a usadil se na čele tabulky Championship, což teoreticky skýtá naději na postup do slavné Premier League. Fanoušci by se tak případnému nedokončení sezóny určitě nebránili. Zcela opačné stanovisko ovšem zaujal šéf Leedsu Angus Kinnear, jenž sice vnímá výhody skrývající se ve vidině zkrácené ligy, nicméně vzhledem k vývoji událostí v okolních zemích ji nemůže s čistým svědomím posvětit.

Jak jistě víte, Bundesliga se znovu rozběhla už minulý víkend. Byť i v řadách našich blízkých sousedů zpočátku panovaly rozpaky, nakonec k žádnému “apokalyptickému” scénáři nedošlo. Pravda, atmosféra na stadionech sice absencí diváků výrazně utrpěla, stejně tak nadšení přítomných fotbalistů, ale to jsou všechno aspekty, s nimiž se dopředu počítalo. Německo dalo celé Evropě jasný signál, že když se chce, všechno jde. Jeho vzoru proto budou brzy následovat v Itálii nebo Španělsku. Velká Británie nemůže vykročit z davu a klepat se někde v koutě jako vystrašený pes.

Počet potvrzených případů nákazy hovoří jasně

Hráči, trenéři a vůbec členové realizačních štábů jednotlivých klubů působících v Premier League se v posledních dnech podrobili rozsáhlému testování, jehož výsledky naznačí, jestli se fotbal na území ostrovního státu vrátí ve slibovaném termínu. Zatím bylo zveřejněno 6 pozitivních výsledků, které odhalilo 748 testů. Nejedná se o jinak závratná čísla, která by měla plán rozvolňování britské vlády narušit. Co se nižší Championship týče, tak ta Premier League kopíruje přibližně s týdenním zpožděním.

Pokud nedojde k zásadní změně trendu a prudkému nárůstu nově nakažených, návratu profesionálních sportovních soutěží do Velké Británie pravděpodobně nic nebrání. Pro šéfa Leeds United FC to znamená splněné přání, ale také nervozitu, zda-li jeho tým dokáže udržet náskok a prodrat se po dlouhých šestnácti letech zpátky mezi fotbalovou smetánku.

Zdroj: Sky Sports

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *