19/06/2024
N'Golo Kanté odmítl kvůli strachu z nového koronaviru účast na společných trénincích Chelsea a bude se připravovat individuálně. Ohrožena je údajně i hráčova účast v obnovené sezóně.
“File:N’Golo Kanté at Baku before 2019 UEFA Europe League Final.jpg” by Amir Hosseini is licensed under CC BY 4.0
Zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Strach z nového typu koronaviru, který si na území Velké Británie vyžádal už na 36 tisíc obětí, donutil fotbalistu londýnské Chelsea vzdorovat rozvolňování vládních restrikcí. Francouzský záložník N’Golo Kanté se odmítl zapojit do společných tréninků a po dohodě s trenérem Frankem Lampardem se smí připravovat čistě individuálně. Jelikož jsou podle posledních vědeckých studií a statistik lidé tmavé pleti velmi ohroženou skupinou, nechce Kanté naskočit ani do zápasového kolotoče, jenž pravděpodobně započne v polovině června.

Negativní test Kantého příliš neuklidnil

Devětadvacetiletý rodák z Paříže se stejně jako zbytek hráčů londýnské Chelsea FC podrobil testům na přítomnost koronaviru v těle. Přestože výsledek měl N’Golo Kanté negativní, klid v duši mu tato informace bohužel nezajistila. Po dohodě s trenérem Lampardem tedy dospěl k názoru, že bude i nadále pokračovat v individuální přípravě a od ostatních si udrží maximální odstup, alespoň dokud se epidemiologická situace v zemi neuklidní.

Někdejší opora Leicesteru City FC, vítěz Evropské ligy a také dvojnásobný mistr Premier League se mezi spoluhráči zkrátka necítí bezpečně. Neunikly mu totiž zprávy, že lidé tmavé pleti se podle statistik častěji potýkají s těžkým průběhem nemoci Covid-19 a mnohem více jich také nákaze podlehne. Kanté proto nechce riskovat život kvůli – jak říká obránce Newcastlu United Danny Rose – nějakému experimentu s nejasným výsledkem.

Kanté a tragická historie jeho rodiny

Obavám N’Gola Kantého se lidé vzhledem k jeho rasové příslušnosti a rodinné anamnéze nemohou divit. Fotbalista přišel v pouhých jedenácti letech o otce a krátce před mistrovstvím světa v roce 2018 zahynul jeho bratr Niamh na infarkt. On sám před dvěma lety zkolaboval během tréninku, načež se podrobil testům, které zkoumaly možné srdeční vady. Ty sice tenkrát neodhalily nic neobvyklého, i tak se ale tragická minulost na psychice slavného hráče hodně podepsala. Prodloužení “placené dovolené” mu tedy určitě nelze vyčítat.

Zdroj: The Guardian

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *