23/04/2024
Premier League se může vrátit už koncem tohoto měsíce. Někdejší anglický reprezentant Gary Neville však kritizuje nejasný postoj klubů i vedení i celé soutěže.

Vláda Velké Británie reálně zvažuje uvolnění některých bezpečnostních opatření. V souvislosti s tím se proto Premier League možná vrátí dříve, než se původně plánovalo. Ačkoli jednotlivé kluby i vedení soutěže toto rozhodnutí vítají, veřejně jej dosud nepodpořil nikdo. Bývalý obránce Manchesteru United Gary Neville za tím vidí strach z odpovědnosti za životy hlavních aktérů.

Koronavirus v Británii páchá velké škody

Nový typ koronaviru, který se celosvětově rozšířil z pevninské Číny, si na území Velké Británie vyžádal už téměř 29 tisíc obětí z celkového počtu 192 tisíc nakažených. Jelikož je nákaza teprve v raných počátcích, těžko hledat důvody, proč jsou čísla z Anglie natolik vysoká. Podle odborníků ovšem částečnou vinu nese původní snaha tamní vlády o vybudování kolektivní imunity, pozdní zavádění bezpečnostních opatření a samozřejmě také věk lidí, kteří byly viru vystaveni.

Život v zemi by se měl v následujících měsících každopádně pomalu vracet do normálních kolejí. Zástupci vlády budou v průběhu tohoto týdne jednat o obnovení Premier League, což by většina klubů (stejně jak vedení celé soutěže) podpořila. Veřejně se k tomu však zástupci jednotlivých týmů staví spíše zdrženlivě a nikdo nechce vzít odpovědnost na svá bedra.

Gary Neville postrádá “slovo chlapa”

“Gary Neville with a pass” by G I Lyons is licensed under CC PDM 1.0  / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Nejasný postoj klubů a vedení nejslavnější ligy světa nedávno zkritizoval Gary Neville, legenda obranných valů Manchesteru United a také anglické fotbalové reprezentace. Na Twitteru napsal, že vedení Premier League na jednu stranu mluví o ochraně životů za každou cenu, ale vzápětí dodává, že ligu hodlá co nejdříve restartovat.

Mnohem sympatičtější by mu prý bylo, kdyby se někdo jednoduše postavil před veřejnost a řekl: Ano, existuje zvýšené zdravotní riziko, ale my jsme jej ochotni podstoupit. To se ale určitě nestane, protože jsou všichni vyděšení z možných následků. Nikdo si zkrátka nechce vzít na triko smrt slavného hráče nebo trenéra, takže je tichý souhlas výhodnější než hlasitá podpora.

Zdroje: Express.co.uk, Twitter

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *