19/07/2024

Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=88143210 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Čtvrteční večer se v českých domácnostech rozezní hymna Evropské ligy. SK Slavia Praha naskočí proti izraelskému klubu Hapoel Be'er Sheva FC. Nedostatek herní praxe přitom nepovažuje za nevýhodu.
Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Další temné dny ženského pokolení se proklatě blíží. Období, kdy jejich drahé polovičky namísto společných večeří raději usednou k televizním obrazovkám a nechají se unášet vlnou nefalšované sportovní zábavy, konečně otevírá brány. Během čtvrtečního večera rozezní drtivou většinu českých domácností proslulá hymna Evropské ligy. Mezi třemi tuzemskými účastníky pochopitelně nechybí ani úřadující mistr domácí nejvyšší soutěže. SK Slavia Praha se postaví proti nelehkému soupeři. Izraelský Hapoel Be’er Sheva FC ostatně postoupil na úkor Plzně. Přestože Sešívaní mohou případný neúspěch svádět na nedostatek herní praxe nebo nucené individuální tréninky, žádnou z těchto výmluv použít nehodlají. Naopak hlásají, že se pro nadcházející utkání kvalitně připravili.

Slávisté se vinou koronavirové nákazy připravovali individuálně

Vedení klubu SK Slavia Praha vynaložilo ohromné finanční prostředky, aby své hráče efektivně uchránilo před nevyzpytatelnou nákazou. Úvodní dějství tohoto nelehkého boje, které se uskutečnilo bezprostředně před důležitým dvojzápasem o Ligu mistrů, zvládl úřadující mistr české nejvyšší soutěže s grácií a hlavně bez ztráty květinky. Poločas druhý ovšem doznal jistých trhlin.

Koronavirus byl potvrzen hned u několika členů hlavního mužstva. Konkrétně však můžeme jmenovat jenom Tomáše Holeše, jenž narychlo opustil reprezentační sraz a podle posledních zpráv bohužel nezasáhne ani do nadcházejícího duelu s izraelským Hapoelem. Společně s ním úvodní klání Evropské ligy vynechají ještě dva členové realizačního štábu a také jeden další, nejmenovaný spoluhráč.

Sešívaní, plně si vědomi naléhavosti situace, bez váhání uťali společné tréninky a každý fotbalista se začal připravovat individuálně. Jelikož Fortuna ligu stejně jako všechny sportovní soutěže v zemi dočasně zastavilo ministerstvo zdravotnictví, mohlo by se na první pohled zdát, že Slávisté odjíždějí s obrovskou nevýhodou a navíc zásadním tréninkovým mankem. Asistent trenéra Zdeněk Houštecký však spekulace obdobného charakteru krátce před odletem do Izraele kategoricky odmítl.

„Kdyby to bylo něco nového, tak si myslím, že by to problém byl, ale byli jsme na to připravení,“ vysvětlila pravá ruka Jindřicha Trpišovského. „Jsme na to zvyklí, kluci jsou na to zvyklí. Dostali individuální plány, které vždycky plní na sto procent, o čemž jsme se přesvědčili už na jaře. Poté, co jsme byli měsíc po hotelech, zavření a bez rodin, přišlo tohle docela k duhu. Kluci byli s blízkými doma a plnili si individuální plán. Týmu to pomohlo, kluci nabrali chuť a sílu a všichni se těšíme na zápas.“

Ondřej Lingr slibuje dobrý fotbal a maximální nasazení

Slavia Praha se jeho domovem stala teprve během letní přestupové pauzy. Dvaadvacetiletý mládežnický reprezentant Ondřej Lingr opustil mateřskou Karvinou a neohroženě vyběhl vstříc novým výzvám. Ačkoli kvůli obrovské konkurenci v barvách úřadujícího šampiona dosud nedostává tolik prostoru, kolik by si ideálně představoval, jeho nominace do základní sestavy může proti Hapoelu příjemně překvapit.

Talentovaný záložník se stejně jako výše zmíněný Zdeněk Houštecký dostal před klubový mikrofon, kde víceméně potvrdil koučova slova. „Nemohli jsme trénovat společně, ale trénovali jsme poctivě doma, plnili jsme si plán. Tři čtyři dny jsme teď potrénovali a těšíme se strašně moc,“ nastínil fotbalista improvizační přípravu. „Myslím, že nás to nijak neovlivní. Jedeme tam urvat tři body a zahrát dobrý fotbal.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *